Qumeshtor


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 10 prej 10
 1. #1
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  12

  Qumeshtor

  Ketu po ju shkruaj nje recete per nje embelsire qe eshte shume e thjeshte per tu bere dhe shume e mire per tu ngrene. eshte nje recete qe e kam marre nga mami im. e quaj qumeshtor sepse perberesi kryesor eshte qumeshti. ja se cduhen:::
  1liter e gjysem qumesht
  10 kokrra veze
  10 luge miell
  10 luge sheqer
  1 pako gjalp ( 50 gr)
  pak vanilje nqse deshironi

  rrihni fort vezet me sheqerin, pastaj shto gjalpin e shkrire ( kujdes se nuk duhet te jete i nxehte), me pas hidh miellin, dhe perzieji mire qe mos te krijohen kokrra. pastaj shto qumeshtin. perzieji te gjitha bashke. do te jete nje mase e lengshme, hidheni ne tepsi te lyer me pare me pak gjalp. futeni ne furren e nxehur me pare, piqeni derisa ta shikoni qe siper ka marre ngjyre karameli, dhe te mos jete me e lengshme. embelsirat provojeni gjithmone me kruajtese dhembesh, nqse vishet embelsira eshte e papjekur, kur del e paster atehere eshte gati.
  ju befte mire

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30
  Kete e kam provuar dhe une, eshte fantastik

 3. #3
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  12
  me erdhi neps dhe e bera tani..mmmm sa i mire...

 4. #4
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e Peniel
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Athinė, Greqi
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Tė bėftė mirė edhe pse tashmė e ke ngrėnė.


  Unė nuk para e kam qejf dhe nė pėrgjithėsi gjėrat e ėmbla. Rrallė i ha. Gjithsesi kjo ėshtė kuzhina tradicionale shqiptare dhe nuk duhet ta humbasim.

 5. #5
  ..::мoderaтor::.. 35% Maska e kristimcs
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  MC Planet
  Postime
  585
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Qumeshtorin e kam provuar..esht shum i mir..

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30
  Si e diel, sa shkon nje qumeshtor!

  Po i vihem punes

 7. #7
  i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
  Anėtarėsimi
  Mar 2013
  Vendndodhja
  where I want to be
  Postime
  456
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  6
  pse na hapni oreksin tani....jo per gje po jemi ne diet...

 8. #8
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30
  Dieta me e mire eshte te hash

  -
  Ja dhe foto, tak fap per embelsira nuk pertoj kurr


 9. #9
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Dieta me e mire eshte te hash

  -
  Ja dhe foto, tak fap per embelsira nuk pertoj kurr

  Ore vet i gatuan keto qe nxjerr ne foto apo i ke gjet ne internet?

  Gjithsesi qumeshtori me pelqen shumeee

 10. #10
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  Ore vet i gatuan keto qe nxjerr ne foto apo i ke gjet ne internet?

  Gjithsesi qumeshtori me pelqen shumeee
  po re, pse ēuditesh

  Dhe foton un e bera, por vura logon e www.artigatimit.com pasi jua dhash atyre te drejten (c)!
+ Pėrgjigju tek Diskutimi