Kur'ani per femrat besimtare


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  i/e rregjistruar 10% Maska e Sefedini
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Prizren
  Postime
  67
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Kur'ani per femrat besimtare

  Receta Gatimi

  Ja se ēka thotė Kur'ani per femrat besimtare:

  60:12. O Pejgamber, kur tė vijnė besimtaret qė tė tė japin besėn se: nuk do t'i shoqėrojnė asnjė send All-llahut; se nuk do tė vjedhin; se nuk do tė bėjnė kurvėri; se nuk do t'i mbysin fėmijėt e tyre; se nuk do tė gėnjejnė me ndonjė shpifje pėr (fėmijėn e huaj qė kanė marrė) se ėshtė i tyre; dhe se nuk do tė tė kundėrshtojnė nė atė qė i urdhėron, atėherė prano zotimin e tyre dhe lute All-llahun t'i falė ato, se All-llahu ėshtė mėkatfalės dhe mėshirues.

  9:71. Besimtarėt dhe besimtaret janė tė dashur pėr njėri-tjetrin, urdhėrojnė pėr tė mirė, e ndalojnė nga e keqja, e falin namazin dhe japin zeqatin, respektojnė All-llahun dhe tė dėrguarin e Tij. Tė tillėt do t'i mėshirojė All-llahu. All-llahu ėshtė ngadhėnjyes, i urtė.

  57:12. (Pėrkujto) Ditėn kur i sheh besimtarėt dhe besimtaret qė drita e tyre flakėron para tyre dhe nė tė djathtė tė tyre. (U thuhet) Myzhde e juaj sot janė xhennetet nėn tė cilat rrjedhin lumenj, aty do tė jeni pėrgjithmonė. E ajo ėshtė fitore e madhe.
  Imazhet e Bashkangjitur Imazhet e Bashkangjitur

 2. #2
  i/e rregjistruar 20% Maska e qween
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  in irana
  Postime
  207
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  te mira keto keshillat........

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Femrat
  Nga anonymus nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 25-01-2013, 03:18 PM
 2. Femrat e bukura shihen si "objekt" nga vetė femrat
  Nga erinda nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-05-2012, 10:36 AM
 3. Femrat nxiten seksualisht nga femrat tjera
  Nga olsii nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 14-05-2012, 08:48 PM
 4. Tema per femrat! xD
  Nga Arjol nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 13-05-2012, 05:05 PM
 5. Femrat
  Nga ingal nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 29-03-2009, 04:48 PM