Programe per linux..


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
 1. #1
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14

  Programe per linux..

  Receta Gatimi

  Ku mund te gjejme programe per linux dhe si ti instalojme ato.

 2. #2
  Pershendetje kush mund te me ndihmoje me nje sistem Linux ku mund ta shkarkoj nga Interneti.Faleminderit

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Shkarko Linux Ubuntu, vendose ne CD dhe instaloje!

 4. #4
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  rrofsh renix

 5. #5
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  po programe per linuksin a din naj web

 6. #6
  i/e rregjistruar 10% Maska e Joan
  Anėtarėsimi
  Nov 2009
  Postime
  25
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  si te lidhemi me internet me ubuntu 9.10 se sdi ca ti bej

 7. #7
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Nuk eshte nevoja te shkarkosh programet per linux nga webi. Nqs ke linux te instaluar, Ubuntu, Fetora mund te instalosh programet nga manaxhimi aplikacioneve, qe e gjeni ne menun e linux. Aty shkruani emrin nqs e dini te programit, mund te shkruani pershkrimin apo te zgjidhni nga lista me programet e disponueshem dhe ta instaloni ate.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Top 10 Shperndaresit per Linux
  Nga EMAUS nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 02-04-2013, 07:27 AM
 2. Ubuntu Linux 12.04
  Nga vaaldr1n nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 02-05-2012, 09:25 PM
 3. Problem me Linux
  Nga tony65 nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 23-02-2010, 08:35 PM
 4. si tja bej per te shkarkuar linux?
  Nga aurel nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 09-11-2008, 09:18 PM
 5. Messenger per Linux
  Nga ReniX nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 12-07-2008, 09:26 AM