Megan Fox nuk i pėlqen tė qenit seks-simbol. Ylli i filmit “Transformers”, e cila vazhdimisht po votohet si njėra nga femrat mė seksi nė botė, dėshiron qė njerėzit ta vlerėsojnė pėr shkak tė vlerave tė saja nė aktrim dhe jo vetėm pėr pamjen magjepsėse.


“Nuk mund tė jesh njė seks-simbol 24 orė nė ditė. Nuk dėshiroj tė jem vetėm njė figurė joshėse nė film. Dua tė punoj shumė, tė bėj zgjedhjet e duhura, tė studioj dhe tė zhvillohem sa mė shumė si aktore”.

“Nuk dėshiroj tė jem nė ballinėn e tė gjitha revistave qė ekzistojnė. Ėshtė puna ime qė tė dėshmoj se mund tė bėj diēka mė shumė dhe se nuk jam vetėm njė femėr seksi”, i ka thėnė Megan revistės “Empire”.