Receta Gatimi

Nje pyetje per nje program


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
  1. #1
    Hajt se folim 10% Maska e lirigert
    Anėtarėsimi
    Nov 2008
    Postime
    78
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0

    Nje pyetje per nje program

    Kam degjuar per nje program techdoc qe ka te beje me skeca makinash apo dicka te perafert me skicat e tyre, me shkurt ka lidhje me makinat. A ka e njeh njeri kete lloj programi dhe nese mund te me orientoni ku mund ta gjej?

  2. #2
    Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e Peniel
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Athinė, Greqi
    Postime
    548
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    10
    Ky program nuk i pėrgjigjet kėrkesės tėnde. Dmth nuk rezulton tė jetė pėr krijimin e skicave tė makinave. Me sa kam parė, vizatimet e skicave tė makinave bėhen me programe si psh AutoCad, CAD, etj qė janė programe pėr skica teknike dhe mekanike. Nuk e di se kush tė ka informuar pėr kėtė program.

    Nėse ke parė skica makinash, ato bėhen nė 3D nė tė shumtėn e rasteve dhe kėrkojnė kompjuter shumė tė fuqishėm si nga ana e procesorit po ashtu edhe nga ana grafike.

    Kalofsh mirė.

  3. #3
    Hajt se folim 10% Maska e lirigert
    Anėtarėsimi
    Nov 2008
    Postime
    78
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Peniel Lexo postimin
    Ky program nuk i pėrgjigjet kėrkesės tėnde. Dmth nuk rezulton tė jetė pėr krijimin e skicave tė makinave. Me sa kam parė, vizatimet e skicave tė makinave bėhen me programe si psh AutoCad, CAD, etj qė janė programe pėr skica teknike dhe mekanike. Nuk e di se kush tė ka informuar pėr kėtė program.

    Nėse ke parė skica makinash, ato bėhen nė 3D nė tė shumtėn e rasteve dhe kėrkojnė kompjuter shumė tė fuqishėm si nga ana e procesorit po ashtu edhe nga ana grafike.

    Kalofsh mirė.
    Shiko qe programi egziston ajo nuk diskutohet por nuk eshte per te dizenjuar makinat por per te pare pjeset te ndryshme te makinave. Keto programe i perdorin keta qe shesin pjese kembimi per makinat. Ti i pyet per nje pjese p.sh. te reno 21 apo ku e di une cfare dhe ai e shef ne program cfare pjese oshte dhe si eshte paraqitja. Une tani sapo me thane qe ky lloj programi quhet tecdoc dhe techdoc si e kisha shkruar une.
    Gjithesesi faleminderit per interesimin.

  4. #4
    i/e rregjistruar 10% Maska e mistir
    Anėtarėsimi
    Mar 2008
    Postime
    90
    Reputacioni
    17
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga lirigert Lexo postimin
    Shiko qe programi egziston ajo nuk diskutohet por nuk eshte per te dizenjuar makinat por per te pare pjeset te ndryshme te makinave. Keto programe i perdorin keta qe shesin pjese kembimi per makinat. Ti i pyet per nje pjese p.sh. te reno 21 apo ku e di une cfare dhe ai e shef ne program cfare pjese oshte dhe si eshte paraqitja. Une tani sapo me thane qe ky lloj programi quhet tecdoc dhe techdoc si e kisha shkruar une.
    Gjithesesi faleminderit per interesimin.
    ky program ekziston dhe po deshe te jap link per ta shkarkuar po eshte shume i madh 34 parts.

  5. #5
    Hajt se folim 10% Maska e lirigert
    Anėtarėsimi
    Nov 2008
    Postime
    78
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga mistir Lexo postimin
    ky program ekziston dhe po deshe te jap link per ta shkarkuar po eshte shume i madh 34 parts.
    Shume faleminderit Mistir. Une i kisha humbur shpresat fare per kete program, por ja ku dole ti e po thua qe mund te me ndihmosh.
    Ta provojme njehere po e morem mire dhe po se morem prape mire.
    Ja kalofsh mire.

  6. #6
    i/e rregjistruar 10% Maska e griseld
    Anėtarėsimi
    Dec 2009
    Postime
    24
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    cfare programi me sugjeroni per te shpejtuar pc time sepse esht teper i ngadalte.ai esht windows xp,ram 256,karta grafike 32 service pack 3,pentium kater.

  7. #7
    Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
    Anėtarėsimi
    Jun 2008
    Vendndodhja
    italy
    Postime
    2,228
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    20
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga griseld Lexo postimin
    cfare programi me sugjeroni per te shpejtuar pc time sepse esht teper i ngadalte.ai esht windows xp,ram 256,karta grafike 32 service pack 3,pentium kater.


    pershendetje

    sipas meje nuk te nevoitet ndonje program partikolar duke pare parametrat e pc-s
    tende dhe nuk ke ramin e duhur
    shpresoj te kem qen i qart... kalofsh mire.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Njė pyetje.
    Nga Arjol nė forum Vėrejtje, Kėshilla, Pyetje Stafit
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 05-12-2013, 04:55 PM
  2. pyetje
    Nga irush nė forum Smartphone
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 06-02-2012, 04:47 PM
  3. Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 22-07-2009, 12:26 PM
  4. Pyetje per MSN
    Nga Loni10 nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 02-06-2008, 05:54 PM
  5. pyetje
    Nga atit nė forum Vėrejtje, Kėshilla, Pyetje Stafit
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 27-06-2007, 07:28 PM