Shimpanzete kembejne ushqimin me seks


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Shimpanzete kembejne ushqimin me seks

  Receta Gatimi
  Shkencetaret kane arritur ne perfundimin se shimpanzete bejne marreveshje per te kembyer ushqimin me seksin. Meshkujt qe e ndajne me femrat gjahun qe kane kapur ne ekspedita, ciftohen dy here me shume se pjesa tjeter e majmuneve egoiste.

  Shkembimi behet ne menyre qe meshkujt te kene me shume mundesi ciftezimi me femrat, pavaresisht nga periudhat e pjellorise.
  Studimet e shkencetareve te Institutit te Antropologjise Evolucionare ne Gjermani u publikuan ne revisten “PLOS One”. Mishi eshte shume i rendesishem per shimpanzete, pasi permban proteina dhe vecanerisht per femrat, qe zakonisht nuk gjuajne dhe e kane te veshtire te sigurojne vete ushqimin.

  Studimi u krye ne Ivory Coast, ku kafshet u vezhguan teksa gjuanin dhe ciftoheshin. Por shimpanzete dine edhe te presin. Shperblimi qe meshkujt marrin per ushqimin vjen nje ose dy dite me pas.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Kot nuk thone qe vijme nga majmuni,,, zakonin se harrojme dhe ne e bejme nje gje te tille...ushqip, para, gjera te ēmuara haha

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ja 7 vendtakimet e gjumit me ushqimin
  Nga ardona nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 06-07-2010, 10:31 PM
 2. A pelqeni me shum Fastfood a po ushqimin e shtepis??
  Nga BerTaa nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 30-05-2010, 05:26 AM
 3. Biel tall ushqimin qė ha Justin
  Nga aurel nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-09-2009, 08:46 PM
 4. Qeni endacak ia blen vetes ushqimin
  Nga Kliton nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 16-03-2009, 09:40 PM
 5. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-12-2007, 08:55 PM