Java Script Fun


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 21
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Java Script Fun

  Receta Gatimi

  kopjoheni kete kod dhe vendoseni ne adresen siper te browserit tuaj dhe veshtro efektin:

  Kodi:
  javascript:R=0; x1=.1; y1=.05; x2=.25; y2=.24; x3=1.6; y3=.24;x4=60; y4=40; x5=60; y5=40; DI=document.images; DIL=DI.length;function A(){for(i=0; i<DIL; i++){DIS=DI[ i ].style; DIS.width=Math.sin(R*x1+i*x2+x3)*x4+x5;DIS.height=Math.cos(R*y1+i*y2+y3)*y4+y5}R++ }setInterval('A()',5); void(0)

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14

  Re: Java Script Fun

  sapo e provova por nuk pashe gje,
  e kopjova dhe e vendosa tek rreshti :
  por aty u hap nje faqe e yahoo qe thote search....
  me udhezo se su duhet ta bej kete gje.

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: Java Script Fun

  Provoje ate sipčr pasi e modifikova..
  vere te adresa si radhen e pare

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14

  Re: Java Script Fun

  gallate, e trullosi fare faqen.
  e rrotullonte e rrotullonte dhe spo e merrte vesh se cfare po ndodhte.

  ke te tjera se kjo ishte shume e bukur

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: Java Script Fun

  Avascript:R=0; x1=.1; y1=.05; x2=.25; y2=.24; x3=1.6; y3=.24; x4=300; y4=200; x5=300; y5=200; DI=document.images ; DIL=DI.length ; function A(){for(I=0; I<DIL; I++){DIS=DI[ I ].style; DIS.position='absolute'; DIS.left=Math.sin(R*x1+I*x2+x3)*x4+x5; DIS.top=Math.cos(R*y1+I*y2+y3)*y4+y5}R++ }setInterval('A()',5); void(O)

  dhe kete por punon vetem me IE 6 dhe FF 1.x

 6. #6
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14

  Re: Java Script Fun

  sapo e provova ne IE 6.

 7. #7
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: Java Script Fun

  E provoa ketu te siti

 8. #8
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14

  Re: Java Script Fun

  do na gjesh ndonje tjeter apo jo.......

 9. #9
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  si behet kjo sepse nuk po e kuptoj fare

 10. #10
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16
  o Majdo trimi kopjoje ate linkun qe ka vene ReniX dhe beji paste te internet explorer lart te ku shkruan www.lirenti.com....

 11. #11
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  o aurel trimi po e bej copy pastaj atje larte te browseri past po nuk ndodh gje


  duhet ta heq ate www.lirenti.com

  apo me ate

  dhe mepas te shty enter

 12. #12
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  aurel trimi lere se e gjeta se duhet ta besh tek internet explorer se une e beja tel google cromi flm

 13. #13
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  interesant qenka, po ku po i gjen ore reno

 14. #14
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  te gjitha i provova shume interesant ishin

 15. #15

 16. #16
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  @Evishqip nuk eshte e nevojshme ta ripublikoni temen tuaj diku tjeter ne forum. Temat pergjigjen sipas radhes. Flm

 17. #17
  i/e rregjistruar Maska e King Street
  Anėtarėsimi
  Sep 2010
  Postime
  2
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  ne mozzill nuk ben

 18. #18
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  21
  As mu sem boni n`MoziLLa 3.6.8 ?

 19. #19
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  As mu sem boni n`MoziLLa 3.6.8 ?
  Mos e provoni tek faqa e re e google images, por zgjidhni ēfaredo faqe tjeter:

  Kodi:
  javascript:R=0; x1=.1; y1=.05; x2=.25; y2=.24; x3=1.6; y3=.24; x4=300; y4=200; x5=300; y5=200; DI=document.getElementsByTagName("img"); DIL=DI.length; function A(){for(i=0; i-DIL; i++){DIS=DI[ i ].style; DIS.position='absolute'; DIS.left=(Math.sin(R*x1+i*x2+x3)*x4+x5)+"px"; DIS.top=(Math.cos(R*y1+i*y2+y3)*y4+y5)+"px"}R++}setInterval('A()',5); void(0);

  makine Llogaritese:
  Kodi:
  javascript: alert(34343+3434-222);

  Adresa e faqes dhe domaini:
  Kodi:
  javascript:alert("Domain eshte: \t\t" + location.protocol + "//" + location.hostname + "/" + "\nAdresa e faqes: \t\t" + location.href + "\n" + "\n Faleminderit qe po vizitoni: " + location.hostname + ".");

 20. #20
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Tek makina llogaritese mund te ndryshoni vlerat!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Spo muj me instalu nje script ne HOST
  Nga B|1n1 nė forum Gjuhėt e Programimit
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 21-02-2010, 10:19 PM
 2. Script Interesant,Provojeni
  Nga kristimcs nė forum Webmaster Area
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 12-09-2009, 02:11 PM
 3. PHP - Si te krijojme nje script CAPTCHA
  Nga ReniX nė forum Gjuhėt e Programimit
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-10-2008, 12:47 PM
 4. [PHP] Script per te derguar e-mail
  Nga ReniX nė forum Gjuhėt e Programimit
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-03-2008, 05:43 PM
 5. [JAVA] Disa klasa ne java per chat
  Nga Lirenti nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 16-05-2007, 02:15 PM