Profili i yllit tė Manchester United, Cristiano Ronaldos, ėshtė duke u popullarizuar me tė madhe edhe nė Shtet e Bashkuara tė Amerikės.

Sė fundi raportohet se Ronaldo ėshtė i dytė pėr nga popullariteti nė Facebook, menjėherė pas presidentit amerikan Barack Obama. Futbollisti mė i Mirė i Vitit ėshtė mė i popullzuar nė Facebook se tė gjithė aktorėt e Hollywoodit dhe yjet e muzikės. Obama ka 6 milionė e 151 mijė e 516 pėrkrahės nė Facebook, derisa

Ronaldo ėshtė personaliteti i dytė mė i popullarizuar me 2 milionė e 833 mijė e 413 fansa.