Psikologji


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 11 prej 11
 1. #1
  i/e rregjistruar Maska e diku
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Postime
  2
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Psikologji

  Receta Gatimi

  sa ndikojne ndjenjat ne veprimet tona te perditshme

 2. #2
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  Ndjenjat jane ato qe drejtojne veprimet tona, ne me te shumten e rasteve. Jo cdokush eshte i afte t’i kontrolloje ato. Ato te bejne te tregohesh optimist dhe te perballesh me jeten, kur jane ndjenja pozitive dhe te cojne ne depresion dhe drejt gabimeve fatale, kur jane negative.

 3. #3
  i/e rregjistruar Maska e klozena
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  3
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ndjenjat jane pjese e cdo personi, jane nje motor shume i forte ne vendime, sjellje qe njeriu ben ne jete. shume persona nisen nga ndjenjat per te vepruar ne nje menyre a tjeter
  shume here them se ndjenjat jane memorja me e mire e perjetimeve te cilet na shtyjne ne nje gje apo ne nje tjeter

 4. #4
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  po nje njeri po nuke pati ndinja nuke munde te jetoije?

 5. #5
  i/e rregjistruar Maska e klozena
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  3
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga bledi1 Lexo postimin
  po nje njeri po nuke pati ndinja nuke munde te jetoije?
  po normal qe po, jeriu lind me ndjenja dhe me te zhvillohet gjate jetes.
  ndjenja = jetese
  ne varesi te ndjenjave pervaktohet dhe jetesa

 6. #6
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e Peniel
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Athinė, Greqi
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga diku Lexo postimin
  sa ndikojne ndjenjat ne veprimet tona te perditshme
  Jashtė mase ndikojnė shumė por personalisht besoj se nuk duhet tė udhėhiqemi nga ndjenjat por nga llogjika nė veprimet tona. Apo jo?

 7. #7
  i/e rregjistruar Maska e klozena
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  3
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Wink

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Peniel Lexo postimin
  Jashtė mase ndikojnė shumė por personalisht besoj se nuk duhet tė udhėhiqemi nga ndjenjat por nga llogjika nė veprimet tona. Apo jo?
  degjo teorikisht kjo eshte me e mire,por praktikisht se besoj se realizohet 100 %. mos harro se qe femije ti je udhehqur nga ndjenjat, dhe keshtu qe i bije qe edhe kur te rritesh do sdo do udhehiqesh ne shume situata nga ndjenjat, por une jam e mendimit se cdo gje varet nga situata nqs drejtohemi nga ndjenjat apo nga llogjika.
  une jam e mendimit se te dyja te alternuara duhet te na drejtojne ne jete.

 8. #8
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15
  Eshte bukur te udhehiqesh ne jete nga ndjenjat por ne nuk jetojme ne nje shoqeri primitive keshtu qe detyrohemi te perdorim dhe llogjiken.Ndjenjat ne jeten tone jane te nderthurura me llogjiken, ato jane impulsive , te brishta, te bukura, te trishtueshme,......te sinqerta dhe te djallezuara, eshte llogjika ajo qe i kontrollon.
  Ne jeten e perditeshme, ndjenjat e mia ndikojne vetem ne jeten time personale individuale, ndersa ne jeten shoqerore eshte llogjika qe predominon.

 9. #9
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e X-man
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  45
  Reputacioni
  0

  Exclamation

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga kuklla Lexo postimin
  Ne jeten e perditeshme, ndjenjat e mia ndikojne vetem ne jeten time personale individuale, ndersa ne jeten shoqerore eshte llogjika qe predominon.
  kush jan ndjenjat per ty,dhe si kan mundesi,qe ato nuk hyjne ne jeten tende shoqerore?????
  ē'ben i le ne shtepi kur del,ne rreth shoqeror????

 10. #10
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15
  Ti mos je ndonje psikolog keshtu, shpreh mendimet e dua dhe mos komento te miat, une jam e lire te shpreh dhe te komandoj jeten dhe ndjenjat e mia si te dua.

 11. #11
  i/e rregjistruar 10% Maska e laburist
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  25
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  vazhdojm..

  Perditshmeria jon eshte ja ketu ndjejm se ja vlen me shkrujt ketu ..komunikimi ushqimi i vetes qeshja ...qarja dhe gjithqka eshte perditshmeri .. me ndjenja dhe psikologji..andaj mendoj se vertet jetojm me ndjenja dhe..

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Hipokrizi Apo Psikologji?
  Nga EMAUS nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-09-2008, 09:23 AM