Lufta e Tretė Botėrore


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 14 prej 14
 1. #1
  i/e rregjistruar 10% Maska e Sefedini
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Prizren
  Postime
  67
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Lufta e Tretė Botėrore

  Receta Gatimi

  Dy luftėrat botėrore tanimė janė realizuar, dhe Lufta e tretė dhe pėrfundimtare botėrore parashikon sullmin nė Irak, Iran dhe/ose Siri si kėmbėza tėrheqėse qė do tė vė tėrė Lindjen e Mesme nė njė zjarr tė madh djegės.

  Kur Amerika tė ngulitet me vendosmėri brenda Lindjes sė Mesme me shumicėn e njėsive tė saja tė vijės sė parė tė frontit, Korea e Veriut do tė sulmojė Korenė e Jugut.

  Pastaj, me forcat Amerikane tė shtira mirė pėrtej kufirit, Kina do tė pushtojė Tajvanin.

  Kjo do tė shpallė fillimin e luftės sė tretė botėrore.

  Lufta e tretė botėrore ėshtė njė konflikt ushtarak qė do tė pėrfshijė mė shumė se dy kontinente, nė tė cilat sė paku 20 shtete tė mėdha do tė marrin pjesė nė sulmin ndaj armikut tė pėrbashkėt, dhe e cila ka vėmendjen te “njeriu nė rrugė” si shkak i humbjes sė rėndėsishme tė jetės.

  Mund tė themi se jemi shumė afėr luftės sė tretė botėrore.

  E vetmja kėrkesė qė ka mbetur pėr t’u pėrmbushur pėr fillimin e luftės sė tretė botėrore ėshtė konflikti ushtarak qė do tė shtrihet nė mė shumė se dy kontinente.

  Sapo Izraeli tė sulmojė Palestinėn, ose Korea e Veriut tė sulmon Korenė e Jugut, apo Shtetet e Bashkuara tė Amerikės ose Kina tė pushtojė Tajvanin, do tė kemi zhvillimin e luftės sė ardhshme botėrore.

  Pėrktheu nga gjuha angleze: Sefedin Muēaj

 2. #2
  i/e rregjistruar 10% Maska e Sefedini
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Prizren
  Postime
  67
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Disa analistė dhe historianė kanė sugjeruar qė Lufta e Ftoftė mund tė identifikohet si Lufta e Tretė Botėrore sepse kjo luftė u zhvillua nė shkallė globale nga luftėtarėt e autorizuar tė Shteteve tė Bashkuara dhe mė vonė NATO-s dhe Unionit Sovjetik dhe shteteve tė Paktit tė Varshavės.

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e Sefedini
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Prizren
  Postime
  67
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Ja edhe nje video klip shume interesant ne lidhje me kete teme:


 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Mendoj se lufta e trete boterore ka filluar dhe po zhvillohet ne internet!

 5. #5
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15
  interesante kjo reni, nuk me kish shkuar ndermend, te vrisja dike nga interneti edhe se dikur kam pare nje film qe hodhi bomben ne rusi duke lojtur me pc.

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Nuk eshte vetem puna e bombes, sesa vjedhja e informacioneve delikate.

  Pershembull:
  vjedhja e dokumentave sekrete te Pentagon disa dite me pare...
  vjedhja e informacioneve peronale dhe nr e kartave te kreditit te 8 milion njerezve mbare boten.
  etj etj
  por duke menduar se keto kane nje kosto te larte per ēdo vend qe e peson. (nje lufte e padukshme, por e kushtushme)

 7. #7
  i/e rregjistruar 10% Maska e selami2006
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  59
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Jaku e kemi edhe parashikusin per lufetn e 3 botrore

  http://www.lirenti.com/showpost.php?p=46363&postcount=1

 8. #8
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  plako akoma nostradamusin besoni ju...
  kujdes se ndonjedite do ta hani sic e hengri ajo bjondja me babagjyshin e vitit te ri ....lol....

 9. #9
  i/e rregjistruar 10% Maska e selami2006
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  59
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga PoLiGrAfIkSi Lexo postimin
  kujdes se ndonjedite do ta hani sic e hengri ajo bjondja me babagjyshin e vitit te ri ....lol....
  Nuk te kuptoj me kete postim te bjondes qka e hengri ?  Shoki nuk e kam shprehur askund qe besoj

  mirpo kam lexuar edhe shikuar shume dokumentar per nostradamusin, dhe nuk i perjashtoj parashikimet e tij.

 10. #10
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  po pra edhe ti si puna bjondes

  po nejse lufete te trete me arme nuk ka se e katerta do jete me gura pastaj

 11. #11
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Faktikisht fjalet e thena nga Nostradamusi kan dale deri diku me sa di une,por ka shume shume enigma nga keto fjale sipas gojdhenave,qe akoma sjane bere te ditura.

 12. #12
  i/e rregjistruar 10% Maska e Dooni
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Postime
  11
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Sipas mendimit time ska me pas lufte botrore.

 13. #13
  i/e rregjistruar Maska e papi
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  1
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  I nderuar Sefedin!
  lexova komentin tuaj per fillimin e luftes se trete boterore ku thuhet se ky materjal u perkthye nga gjuha angleze.
  Mund te me thuash te lutem ku gjendet ky material ne origjinalin e vete?
  FLM

 14. #14
  i/e rregjistruar 35% Maska e argent
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Vendndodhja
  Greece
  Postime
  598
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Une besoi se lufta e trete boterore sdo jete midis shteteve por ne mes te te pasurve e te varferve
  Ka nisur te apet nje apsire e madhe midis dy shtresave dhe jeta po behet e veshtire
  Shtetet po na mbytin me taksa, per pune po behet veshtire
  te dhenat tona personale sjane me te sigurta
  E te gjitha po varen nga nje klik ne kompjuter

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Lufta informatike
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-10-2010, 06:09 PM
 2. Nostradamusi: Pėr luftėn e tretė botėrore
  Nga selami2006 nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 16-02-2009, 07:00 PM
 3. Telefonata pa LIMIT - Lufta e VoIP
  Nga ReniX nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 23-04-2008, 01:05 AM
 4. Lufta e Dyte Botėrore
  Nga Lirenti nė forum Historia Shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-11-2006, 03:59 PM

Etiketat pėr kėtė Temė