Humori i prinderve, vendimtar per femijet


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Humori i prinderve, vendimtar per femijet

  Receta Gatimi  Nese ne nje familje ka harmoni dhe humor mes prinderve, edhe femijet ka shume mundesi te formohen me te njejten kulture te menduari dhe te vepruari.
  Sipas nje studimi te “Research Center Halabe e Darwich” ne Meksike, humori i prinderve ndikon tek femijet qe ne kohen kur ata jane ne barkun e nenes, apo ndoshta edhe me heret. Truri jone prodhon nje sasi te caktuar substancash kimike ne proporcion me humorin, te cilat mund te ndikojne qe ne spermatozoide.
  Sipas shkencetareve, keto substanca kimike ndikojne drejteperdrejte tek genet, duke percaktuar edhe karakterin e femijes. “Ideja ime eshte qe sjellja e prinderve influencon tek femija i tyre i ardhshem edhe gjate fazes se konceptimit”, shprehet Halabe Bucay.
  Ky studim eshte publikuar ne revisten shkencore “Bioscience Hypotheses” ku drejtori William Bains shprehet shume i terhequr nga zbulimi i bere. “E publikuam kete zbulim per te marre mendimet e shkencetareve te tjere”, shprehet Bains.

 2. #2
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  Humori i prinderve eshte vendimtar, jo vetem kur femija eshte brenda barkut te nenes, por edhe gjate viteve te tij te jeteses, pasi dihet qe familja luan rolin kryesor ne formimin e personalitetit te femijeve.

 3. #3
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  Piqem me shkrimin e girlO8

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Femijet qe i kthejne fjalen prinderve behen me te mire kur rriten !!
  Nga labja nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 14-05-2012, 11:04 AM
 2. Mbi 50% e prinderve, pergjojne femijet ne Facebook
  Nga labja nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 28-08-2011, 04:16 PM
 3. Grimca humori nga Fadil Hasa
  Nga abdullah92 nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 18-06-2011, 09:43 PM
 4. Humori shqiptar ne vite
  Nga peshkatari nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 11-05-2011, 09:35 PM
 5. humori shqiptar nder vite
  Nga anna nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 04-02-2009, 02:04 PM