Siguria ne rrjet - ēfare teknikash perdorni per te mbrojtur identitetin tuaj?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Mr. Lirenti Administrator Maska e Lirenti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  root
  Postime
  444
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  10

  Ide Siguria ne rrjet - ēfare teknikash perdorni per te mbrojtur identitetin tuaj?

  Receta Gatimi  Ēfarė masash vini nė praktikė pėr tė mbrojtur identitetin tuaj online?

  Siguria e te dhenave personale ne kohen qe po jetojme eshte problemi kryesore. Numrat e kartave te kreditit, numrat e telefonave celular, mbiemrat, adresat e emalit dhe te dhena te tjera te ndjeshme jane subjektet me te goditura nga keqberesit. Per kete arsye duhet te veme ne funksion shume sisteme mbrojtje, ne radhe te pare mendjen tone dhe programe sigurie. Cilet jane ata qe ju perdorni?

  A e shkruani Emrin dhe Mbiemrin ne faqet ne internet? Po numrin e celularit?
  A shpenzoni leke per sigurine e kompjuterit? Keni instaluar programe sigurie?
  A e perdorni karten tuaj te kredit per blerje online?

  Disa nga pyetjet qe mund tiu ndihmojne! Thuani ju te tuajen!!!

 2. #2
  Shtyp Alt+F4!!!!! 10% Maska e genocid
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  83
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Vetem emrin e shkruaj, sepse nk kam gje per te fshehur.......numrin e celularit nuk e jap, vetem kur ma kerkon ndonje goce tamam

  per sigurine e komp? asnje leke i shkreti ai cfar heq prej meje, duke provuar stealers/trojans/rookits/rats etj mbi te

  une s'kam, po edhe sikur te kisha, bosh do ishte me shume perdor paypal, i kam ca $$$ aty

 3. #3
  si duket tema eshte e pasukseshme edhe pse do te duhej te kishte me shum interes...!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ēfarė ore e pėrdorni mė shumė Internetin?
  Nga ReniX nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 29-04-2013, 11:14 PM
 2. Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 08-01-2012, 10:22 PM
 3. Cfare sherbimi Celular Perdorni
  Nga kristimcs nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 05-03-2011, 11:55 AM
 4. Ēfarė paste dhėmbesh pėrdorni?
  Nga ReniX nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 30-01-2011, 01:05 AM
 5. Nese doni qe PC_n tuaj ta perdorni vetem ju..
  Nga MAJDI nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 27-07-2010, 07:23 AM

Etiketat pėr kėtė Temė