Ilac per varesine ndaj alkoolit


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Ilac per varesine ndaj alkoolit

  Receta Gatimi  Varesia ndaj alkoolit mund te luftohet nga nje ilac i testuar me pare edhe kunder kancerit.
  Ky zbulim eshte bere nga shkencetaret amerikane te Universitetit te Kalifornise ne San Francisco, te cilet individualizuan genin pergjegjes te alkoolit. Ky gen eshte pagezuar me emrin “Happy Hour” sepse asimilon alkoolin tek nje trup njerezor. Studimi eshte publikuar i plote ne revisten shkencore "Cell".
  Ne vijim te studimeve, shkencetaret kane eksperimentuar nje ilac tek kavjet, i cili perdoret tashme edhe per kancerin e mushkerive. Ky ilac eshte ne gjendje te modifikoje genet duke i hequr trupit deshiren per te konsumuar alkool.

 2. #2
  i/e rregjistruar Maska e KamiKaZ
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  5
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Athua t`kete efekt ?

 3. #3
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  Ne qofte se funksionon, mendoj qe do ishte vertet me vlere per ata qe konsumojne alkool, pasi nuk jane te pakte ne numer.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Fara e zeze, ilac per cdo semundje !!
  Nga labja nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 15-03-2013, 10:31 PM
 2. Kafeja, ilaē pėr pėrtacėt
  Nga olsii nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 24-04-2012, 01:52 PM
 3. Edhe gratė e vuajnė varėsinė ndaj seksit
  Nga vaaldr1n nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 03-10-2011, 09:10 PM
 4. Hani... ilaē
  Nga ardona nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-11-2010, 03:59 PM
 5. GPS me test tė alkoolit
  Nga Altin111 nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-02-2008, 08:13 AM