Ndihme ne gjuhen C


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  i/e rregjistruar 10% Maska e Evishqip
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Postime
  13
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Ndihme ne gjuhen C

  Receta Gatimi

  Kam nje detyre kursi ne gjuhe c me teme simulimi i renies se shiut.Kerkoj te me ndihmoni?Ajo behet me ane te mbushjes se nje matrice dy dimensionale ne menyre te rastesishme me ane te funksionit rand() me njesha dhe zero
  Kodi PHP:
  mat[25][80]=rand()%
  dhe ne vend te zeros te paraqitet hapesire dhe ne vend te njeshit pike shiu,pastaj te behet renia e shiut por ne fillim te behet marrja e drejtimit te eres(lindje apo perendim).Renia e shiut behet me ane te pasqyrimit te rreshtit te pare ne te dytin,te dytit ne te tretin e keshtu me radhe.Shpresoj te me ndihmoni

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  U beh kohe qe e kam lene C. por po te them algoritm te mundshem si mund ta besh.

  Pasi te keni deklaruar variablet, me ndihmen e printf scanf vendosni ato opsionet qe ke nevoj te marri nga tastira.
  Deklaro matricen dy dimesionale dhe gjenero numrat 1,0

  Pastaj kete punen e eres nuk e mora vesh mire, por nqs mendoj se mund ta besh duke i hequr -1 apo shtur +1 matrices.

  Uroj te kem dhene ndonje ide.

 3. #3
  i/e rregjistruar Maska e desjana
  Anėtarėsimi
  Apr 2014
  Postime
  1
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  gjuha c

  kam nje detyre kursi ne gjuhen c..duhet te krijoj nje program qe shfaq ID e studentit dhe noten mesatare..duke perdorur skedaret,listat..a mund te me ndihmoni

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Mire se vjen Desjana!

  Uroj me pare te beni nje prezantim te shkurtėr mbi veten ne hapesiren e Prezantimeve!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Programe nė Gjuhėn Shqipe
  Nga ReniX nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 54
  Postimi i Fundit: 19-02-2017, 07:54 PM
 2. Intonacioni ne gjuhen shqipe
  Nga Deluxe nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 06-05-2011, 02:46 PM
 3. Poezi per Gjuhen Shqipe
  Nga kallmeti nė forum Gjuha Shqipe
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 12-03-2011, 02:35 PM
 4. Perkthimi i Kur'an-it ne gjuhen Shqipe
  Nga Kliton nė forum Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-04-2009, 10:55 AM
 5. Informacione mbi Gjuhen Shqipe
  Nga Kampioni99 nė forum Gjuha Shqipe
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-01-2008, 05:57 PM