Anjshtajni, tru ndryshe nga normalja


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  i/e rregjistruar 10% Maska e djalikeq
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Vendndodhja
  Koplik, Shkoder
  Postime
  97
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11

  Anjshtajni, tru ndryshe nga normalja

  Receta Gatimi

  Gjenialiteti i Albert Anjshtajnit ndoshta ka lene gjurme ne trurin e tij.

  Duke qene shume i bindur per kete paleontologu Dean Falk i Universitetit te Florides ka studiuar imazhet e materies se trurit te shkencetarit te madh duke arritur ne konkluzionin qe e gjykon “interesante”.

  Ne lobet anesore shkencetari zbuloi ne siperfaqje nje duzine variacionesh te ndryshme nga normalja. Ka relieve qe te bejne te mendosh per nje organizim ndryshe nga normalja qe ka sjelle fryt, kapacitetin e jashtezakonshem intelektual.

  Dean Falk eshte studiues ilustrues i evolucionit te trurit te njerezve te pare nga te cilet ka hetuar dhe origjinen e te folurit dhe aftesite te tjera.

  Tani duke aplikuar te njejtat teknika ka dashur te eksploroje sa ka ngelur nga materia e cmuar qe i takon fizikantit me te madh te shekullit XX qe ka evoluar idene e hapesires dhe te kohes.
  Imazhet e Bashkangjitur Imazhet e Bashkangjitur

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Vertet i zoti dhe shume i zgjuar!

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e aldo24
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  281
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Sh i zgjuar.......

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Duke menduar per nje VALENTIN ndryshe !
  Nga ulkina nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 14-02-2011, 08:09 PM
 2. Qelizat e trurit punojnė mė ndryshe nga ē’ėshtė menduar
  Nga vaaldr1n nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-08-2010, 01:29 PM
 3. Krijo nik ndryshe
  Nga genocid nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-04-2009, 08:38 PM