Hiddink e mbyll me trofe, Chelsea fiton FA CUP


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 1 prej 1
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Hiddink e mbyll me trofe, Chelsea fiton FA CUP

  Receta Gatimi

  Guss Hiddink e mbyll me kupe karrieren e tij tek Chelsea. Londinezet kane fituar trofeun e FA Cup pasi kane mundur ne finale 2-1 Evertonin.

  Edhe pse Evertoni shenoi i pari me Luis Saha, nje gol qe erdhi pas 25 sekondave te para te lojes, Chelsea e rimori shpejt veten duke barazuar me ane te Drogba, ndersa Lampard fiksoi shifrat ne 2-1. Rezultati qe me pas nuk ndryshoi i dha mundesine teknikut holandez te festoje titullin e pare me klubin anglez, i 5-ti ne historine e londinezeve.
  Tashme Hiddink do te rikthehet ne krye te kombetares ruse nderkohe qe Abramovich duhet te mendoje per pasardhesin e tij ne pankine.
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga Kliton; 31-05-2009 mė 11:48 AM. Arsyeja: Upadate

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Chelsea Clinton, dasmė mė 31 korrik
  Nga ardona nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-07-2010, 02:54 AM
 2. Chelsea interesohet pėr Higuain
  Nga MAJDI nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-05-2010, 02:02 PM
 3. Premier League, triumfojne Manchester e Chelsea
  Nga Kliton nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-01-2009, 01:45 PM
 4. TEMA U MBYLL (ME MIREKUPTIM PoLiGrAfIkSi)
  Nga PoLiGrAfIkSi nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-09-2007, 11:13 PM
 5. Berlusconi Trofe 2007
  Nga Altin111 nė forum Kampionate botėrore
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 17-08-2007, 09:52 PM