Bota e ShowBizz-it ėshtė dalldisur me thashethemet qė ka plasaritje nė dashurinė nė mes tė Brad Pitt dhe Angelina Jolie.


Por, ēifti janė larguar nga thashethemet pėrderisa janė paraqitur nė skenat e disa ahengjeve nė Festivalin e Filmit nė Cannes.

Jolie ka pasur tė veshur njė fustan shumė seksi pėrderisa Brad ishte paraqitur nė premierėn e filmit “Inglourious Basterds” tė mėrkurėn.

Pas premierės ka pasuar mbrėmj me njė bashkim tė tyre por si duket ata kanė pasur disa probleme mė parė.

Ata janė ulur sė bashku dhe Angie i ka vėnė dorėn Brad-it nė qafė pėrderisa kanė shikuar qė mos po e sheh kush kėtė problem. Pastaj nė kėtė pikė Brad ėshtė kthyer dhe e ka puthur partneren e tij – ajo shihej se e largonte.

Njė vit mė parė ēifti kishin ardhur nė festivalin francez pėr ta promovuar filmin, “Changeling”.

Atė kohė Angelina ishte shtatzėnė dhe nė ēdo momente e lėvdonte Brad-in.

Atė vit ata shtynė pushimet e tyre duke vizituar jugun e Francės, qėndruan nė vendet mė tė mira tė vendit, u kėnaqem me darka romantike dhe morėn anije familjare pėrderisa u shpallėn edhe qytetarė nderi.

Por, kėtė vit ata hynė krejtėsisht ndryshe nė Francėn Jugore. Disa ditė para se tė jepet filmi i Quentin Tarantino-s pėr Luftėn e Dytė Botėrore edhe nė Hollywood dhe Cannes kishte thashetheme qė Angelina nuk do ta vizitonte festivalin.

Kur ajo e bėri kėtė, ajo ateroj njė natė mė parė, pėrderisa qėndronte nė njė restorant qė ishte nėntė milja larg nga qyteti.

Pasi ka pėrcjell ahengun ēifti janė larguar nga mediat dorė pėr dore duke dalė nga dera e pasme e restorantit.

Brad, ishte intervistuar mė parė edhe nga shou televiziv amerikane “Today” ku ndėr tė tjera ishte pyetur edhe pėr partneren e tij, por qė asnjėherė nuk e ka pėrmendur emrin e Angelina-ės.