NASA: Njeriu shkaterroi token per 10 vjet


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  NASA: Njeriu shkaterroi token per 10 vjet

  Receta Gatimi  Bota ka pesuar ndryshime te medha vetem ne nje dekade.

  Shkencetaret e NASA-s, agjencise amerikane te hapesires kane dhene fakte te frikshme te shkaterrimit te globit nga dora e njeriut prej vitit 1999 deri ne 2009.

  Keshtu, liqeni Aral mes Kazakistanit dhe Uzbekistanit, qe klasifikohet si liqeni i katert me i madh ne bote, sot i duhet te zbrese disa shkalle me poshte per shkak te thatesise se tij.

  Shqetesues mbetet edhe shpyllezimi i Amazones, qe nuk po njeh te ndalur. Llogaritet demtimi i 667 mije kilometrave katrore pyje

  Shembull tjeter i demtimit te ambientit nga dora e njeriut eshte edhe ai i Dubait ne Emiratet e Bashkuara Arabe, pasi me qellim shtimin e turizmit jane krijuar 100 ishuj artificiale.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Ja disa imazhe ilustruese:

  Viti 2009


  Viti 2005  Viti 2000

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Njeriu qe ndenji 37 vjet pa u lare
  Nga ulkina nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 29-09-2013, 05:45 PM
 2. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 12-03-2011, 05:44 PM
 3. Dielli i dytė pėr Tokėn
  Nga Kliton nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 31-01-2011, 10:30 PM
 4. Udhetim ne token e ndaluar
  Nga kledii nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 01-08-2010, 03:42 PM
 5. 114 vjet mbi supe, ja njeriu me i vjeter ne Shqiperi
  Nga Kliton nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 26-02-2010, 10:17 PM