Sheiku Al Maktum kerkon Milanin


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Sheiku Al Maktum kerkon Milanin

  Receta Gatimi  Sheiket shenjestrojne nje tjeter skuader europiane. Pas dy klubeve ne Premier League, tashme duart e manjateve arabe te naftes jane shtrire edhe drejt Serie A.


  Mohammed bin Rashid Al Maktum kerkon te bleje shoqerine e Milanit nepermjet fondit Dubai International Capital. Sipas burimeve nga Dubai, sheiku ka pare ndeshjen kunder Fiorentines, duke shfaqur interes per shoqerine Fininvest ku ben pjese edhe klubi i Milanit.
  Oferta qe parashikon 40 % te aksioneve do paraqitet gjate kesaj jave, por mendohet se nese kjo pjese shitet, atehere edhe 60 % nuk do qendroje per shume kohe ne duart e presidentit Berlusconi.
  400 milione euro per 40 % te aksioneve eshte oferta per klubin, vlera e te cilit shkon deri ne 1 miliarde euro. Tashme, fjala e fundit i mbetet presidentit te shoqerise, Silvio Berlusconi.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Wow, ēfare leku paskan keta! ishalla e marrin dhe milan te bej ndonje blerje te mire se po vete keq!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 10-03-2012, 06:00 PM
 2. Reali tė mposhtė Milanin pėr Ganson
  Nga vaaldr1n nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-08-2010, 07:45 PM
 3. Champions League: United pėrmbys Milanin
  Nga Kliton nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 19-02-2010, 03:18 PM
 4. Kerkon 3 yje tatuazh, perfundon me 56
  Nga Kliton nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 23-06-2009, 09:12 AM
 5. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-01-2009, 10:56 AM