Kuriozitete per kafshet


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Il CaTuNaRiO Anėtar Nderi Maska e eugjeni
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  DURRES
  Postime
  315
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11

  Talking Kuriozitete per kafshet

  -Gamilet kane 3 pale vetulla per t’u mbrojtur nga stuhite e reres

  - Shume Kavie nuk mund te mbyllin te dy syte njekohesisht

  - Degjimi i nje delfini eshte kaq i mprehte sa mund te degjoje nje tingull mbi 20 km larg

  - Kermijte mund te flene deri ne 3 vjet ne qofte se kushtet klimatike nuk jane te mira

  - Bletet kane 5 sy, 3 te vegjel mbi koke dhe 2 me te medhenj ne balle

  - Arinjte Polare jane te vetmit gjitare qe kane qime nen putra. Kjo i ndihmon te mos rreshqasin ne akull dhe mbron putrat nga temperaturat e uleta

  - Shume Elefante peshojne me pak se gjuha e nje Balene te Kalter

  - Pinguinet mund te kercejne gati 2 metra lart

  - Peshkaqeni i Bardhe mund te qendroje disa muaj pa ngrene

  - Xhirafat nuk kane korda zanore dhe komunikojne duke bere te vibroje ajrin perreth qafes se tyre te gjate

  - Nuk ekzistojne 2 zebra me te njejtat vija te zeza

  - Fluturimi i pules me i gjate i regjistruar ndonjehere eshte 13 sekonda

  - Ariu Brun mund te vrapoje shpejt njelloj sa nje kale

  - Kur nje kelysh xhirafe lind, bie nga nje lartesi prej 2 metrash pa pesuar asgje

  - Arinjte polare mund te notojne per me shume se 60 milje pa ndaluar

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  12
  shum interesante

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. 10 VIP-a qe ngjasojne me kafshet
  Nga labja nė forum Galeria Fotografike
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 14-06-2013, 10:10 AM
 2. Kafshėt e “padukshme” (foto)
  Nga vaaldr1n nė forum Flora dhe Fauna
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 06-01-2013, 04:51 PM
 3. Ngjashmeria e VIP me Kafshet
  Nga ReniX nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 12-05-2011, 09:21 PM
 4. Disa kuriozitete mbi kafshet.
  Nga Erinaa nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 21-04-2011, 10:38 PM
 5. Gjej 6 kafshet e fshehura!
  Nga ReniX nė forum Lojra, Quize dhe Rebuse
  Pėrgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 14-03-2011, 09:56 PM