Disa keshilla se si ta pasurosh martesen tende.


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Disa keshilla se si ta pasurosh martesen tende.

  Receta Gatimi

  Dikush ka thene se ndryshimi midis kohes kur ke rene ne dashuri dhe marteses, eshte i njejte me ndryshimine fotove ne nje katalog. Ne fakt, nuk duhet te jete gjithnje keshtu. Autori Steve Stivens na ofron keto keshilla:

  “Fillojeni diten gjithnje me nje puthje ...

  mos e hiq kurre unazen e marteses nga gishti ...

  dilni ne ‘takime’ te rregullta me njeri-tjetrin ...

  pranojini ndryshimet qe keni ...

  jini te sjellshem ...

  jini te bute ...

  bejini njeri-tjetrit dhurata te vogla ...

  buzeqeshni shpesh ...

  prekni ...

  flisni rreth endrave tuaja ...

  adoptoni nje kenge si kengen tuaj ...

  perkedhelni shpinen e njeri-tjetrit ...

  qeshni se bashku ...

  dergojini kartolina njeri-tjetrit edhe pa arsye ...

  bej ate qe i pelqen partnerit tend perpara se ai/ajo te ta kerkoje ...

  meso qe te degjosh ate qe nuk po thuhet ...

  inkurajoni njeri-tjetrin ...

  bej gjerat sipas menyres se tij/saj ...

  bejini komplimente cdo dite njeri-tjetrit ...

  merre ne telefon gjate dites ...

  ngadaleso hapin kur jeni duke ecur ...

  kapuni per dore ...

  pyete se cfare mendon ne lidhje me gjera te caktuara ...

  kini respekt ...

  gjithnje ofroi mireseardhjen partnerit tend kur vjen nga puna ...

  perpiqu te kesh nje pamje te mire ...

  shkeljani syrin njeri-tjetrit ...

  festoni bashke ngjarje te shenuara ...

  meso qe te kerkosh ndjese ...

  fal me shpejtesi ...

  organizoni ndonje fundjave romantike ...

  pyet: “Cfare mund te bej qe te ndihesh me i/e lumtur? ...

  ji pozitiv ...

  ji i kendshem ...

  reago me shpejtesi ndaj nevojave te partnerit tend ...

  flisni rreth dashurise tuaj ...

  kujtoni momentet e vecanta qe keni kaluar bashke ...

  trajtojini miqte apo te afermit e partnerit/es me miresjellje ...

  dergojini lule per diten e Shen Valentinit dhe per pervjetorin e marteses ...

  kur je gabim mos hezito qe ta pranosh ...

  ji i ndershem ndaj nevojave seksuale te partnerit ...

  shihni se bashku perendimin e diellit ...

  thuajeni shpesh shprehjen “Te Dua” ...

  kurre mos bini per te fjetur te zemeruar ...

  perfundojeni diten me nje perqafim ...

  mos hezitoni per te kerkuar ndihme profesionale kur ju nevojitet ...

  dhe mbi gjithcka lutuni perdite per (dhe me) njeri-tjetrin.  Besi 07

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Disa keshilla se si ta pasurosh martesen tende.

  bravo, per te gjitha qe ke shkruar.

  ta lexojne burrat kete se ata neglizhojne

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Disa keshilla se si ta pasurosh martesen tende.

  kuklle jo te gjithe

  Emaus ma bere mishin puckuriza puckuriza

 4. #4
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Disa keshilla se si ta pasurosh martesen tende.

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga PoLiGrAfIkSi\";p=\"6233
  kuklle jo te gjithe

  Emaus ma bere mishin puckuriza puckuriza
  Po pse kaq i bute dhe i ndjeshem je? Uroj qe te besh dhe te ti bejne te gjitha keto se duhet te jesh djale i mire

 5. #5
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Disa keshilla se si ta pasurosh martesen tende.

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga kuklla\";p=\"6226
  bravo, per te gjitha qe ke shkruar.

  ta lexojne burrat kete se ata neglizhojne
  Ej, eshte e vlefhme edhe per vajzat gjith kjo permbledhje, kupton?
  Vajzat jane me te ndjeshme dhe ndjenjat i shprehin me dukshem, me qarte. Kurse meshkujt jane me te forte dhe nuk e japin shume vehten. Por ta garantoj se edhe meshkujt kane shume nevoj per te gjitha keto.
  Prandaj keto keshilla t'i degjojne mire meshkujt dhe femrat, qe lidhjet e tyre perkatese te mos vuajne te pakten nga drejtime qe mund te shmangen fare lehte thjeshte duke ndjekur keto qe ka shkruar EMAUS.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Windows: Probleme me USB ? Ja disa keshilla
  Nga vaaldr1n nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 12-01-2013, 05:57 PM
 2. Disa kėshilla pėr jetėn..!!
  Nga Enkelejda_24 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 15-08-2010, 02:28 PM
 3. Disa kėshilla nga Bibla
  Nga Sefedini nė forum Komuniteti i krishterė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 02-07-2009, 02:58 PM
 4. Disa keshilla per shendetin Tuaj.
  Nga Kliton nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 08-03-2009, 10:42 AM
 5. Disa kėshilla pėr shėndetin !!
  Nga burim_zh nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-06-2008, 09:02 PM