Portugali-Shqiperi


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 23
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Portugali-Shqiperi

  Receta Gatimi  Kombetarja e Portugalise ka shkelur token shqiptare pak pas mesdite nen masa te rrepra sigurie.


  Mediat nuk kane mundur te komunikojne me lojtaret apo stafin luzitan, pikerisht per shkak te masave te rrepta te sigurise. Pasi jane akomoduar ne hotel “Sheraton” vetem pak metra larg stadiumit “Qemal Stafa”, gjate oreve te pasdites, yjet e Portugalise do zbresin ne tapetin e gjelber te ketij stadiumi per te zhvilluar nje seance stervitore.
  Me pas do zhvillohet nje konference per shtyp ku do flasin trajneri Queiroz dhe dy futbolliste te Portugalise. Ndeshja mes Shqiperise dhe Portugalise, e vlefshme per grupin 1 te eleminatoreve te Boterorit 2010 do zhvillohet neser ne oren 20:45 ne stadiumin “Qemal Stafa” dhe do transmetohet drejteperdrejte nga paketa SuperSport.

 2. #2
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Shqiperi-Portugali, policia merr masa  Policia ka marre nje sere masash per te siguruar rendin dhe qetesine para, gjate dhe perfundimit te ndeshjes se shumepritur Shqiperi-Portigali qe do te zhvillohet neser ne oren 20:45 ne stadiumin "Qemal Stafa", ne Tirane.

  Ndaj autoritetet njoftojne se do te ndalohet parkimi i automjeteve perreth stadiumit nga ora 8:00 e mengjesit deri ne fund te aktivitetit, si dhe do te ndalohet qarkullimi ne rruget qe te cojne prane stadiumit, prej ores 14:00 deri ne mbremje vone.
  Nderkohe per tifozet dhe spektatoret e ndeshjes policia do te ushtroje kontroll te imtesishem para futjes se tyre ne stadium.

 3. #3
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25


  Josip Kuzhe vazhdon te pergatise me kujdesin maksimal sfiden e se shtunes kunder Portugalise.


  Trajneri i Kombetares shqiptare do te debutoje perballe skuadres me te kuotuar ne Grupin 1 eliminator dhe kerkon qe gjithēka te jete e pergatitur deri ne detaje.
  Pas analizes se te martes, edhe dje tekniku kroat ka zhvilluar nje tjeter bisede te gjate me lojtaret per te transmetuar idete e tij rreth menyres sesi duhet te luajne kuqezinjte.

  Kur mungojne vetem 24 ore nga ndeshja ne “Qemal Stafa”, kroati 56-vjeēar duket se e ka percaktuar edhe skemen qe do te perdore: 4-4-1-1, me dy mesfushoret e qendres te vendosur perpara mbrojtjes.
  Detyra e tyre eshte te sherbejne si “barrikada” e pare per manovrat sulmuese te kundershtareve qe do te drejtohen nga ylli i Ēelsit, Deko. Cana “sakrifikohet” ne qender te mbrojtjes, pas mungeses per shkak kartonesh te Dallkut, Skela do te luaje ne rolin e sulmuesit te dyte, nderkohe qe ne dyshim eshte vetem emri i “pykes”. Ne balotazh per nje fanelle jane tre lojtare: Bogdani, Salihi e Kapllani.

  Mbrojtja


  Ne mungese te Arjan Beqajt, porta do t’i besohet serish Isli Hidit. Portugalia do te jete nje shans i mire per “gardianin” e Krivbasit, pas paraqitjes jo te mire ne Danimarke, per te konfirmuar aftesite e tij.
  Perpara 28-vjeēarit, ne mbrojtje do te rreshtohen kater lojtare, ku problemi me i madh eshte mungesa e Armend Dallkut ne krahun e djathte. Kjo ka bere qe trajneri Kuzhe te mendoje terheqjen e Lorik Canes ne qender te mbrojtjes, perkrah Debatik Currit. Ne krahun e majte do te luaje Endrit Vrapi, ndersa nga e djathta ka hapesire per Kristi Vangjelin. Lila dhe Teli jane alternativat ne stol per repartin difensiv.

  Mesfusha


  Edhe pse do te perdoren kater lojtare ne mesfushe, rreshtimi do te jete me teper ne sherbim te mbrojtjes. Perveē Klodian Duros dhe Ansi Agollit nga krahet, ne qender drejtuesi i stolit kuqezi pritet te perdore dy lojtare me tipare te theksuara mbrojtese.
  Behet fjale per Elvin Beqirin, qe deri me tani eshte aktivizuar ne qender te mbrojtjes dhe Ervin Bulkun, me profesion “shkaterrues”. Kjo eshte taktika qe Kuzhe ka perdorur ne seancat stervitore, ku synon te thyeje qe prej fillimit manovrat sulmuese te portugezeve.
  Forca e Bulkut dhe pozicionimi taktik i Beqirit jane vija e pare e mbrojtjes shqiptare dhe detyra e tyre kryesore eshte dueli me Dekon apo Joao Moutinjo. Nje rreshtim i tille do te thote pune e dyfishte per Duron dhe Agollin nga krahet. Ne mungese te mbeshtetjes nga mesfushoret e qendres, perveē ndihmes ne mbrojtje, ata duhet te marrin pjese edhe ne fazen sulmuese.

  Sulmi

  Revolucioni i vertete i trajnerit te ri eshte pozicioni i Ervin Skeles. Vlonjati do te vazhdoje te mbaje detyren e regjisorit ne fazen ofensive, por tashme do te jete me prane portes. 32-vjeēari do te aktivizohet ne te njejtin rol si tek Energi Kotbuz gjate sezonit qe sapo u mbyll, pra si sulmues i fshehur.
  Perpara Skeles do te luhet vetem me nje sulmues te mirefillte dhe pikerisht ketu fillojne dyshimet. Gjata analizave, Kuzhe ka lavderuar Bogdanin, Kapllanin dhe Salihin per impenjimin ne stervitje, por ne fund vetem njeri prej tyre do te luaje si titullar.
  Shanset me te medha i ka Bogdani, edhe sepse per te praktikuar lojen me kundersulme, nevojitet nje sulmues me peshe, qe do te ndihmoje ekipin te ngrihet perpara. Per t’u theksuar eshte fakti se gjate analizes per sulmin, trajneri nuk e ka permendur per asnje moment emrin e Besart Berishes, duke bere qe kosovari i Bernlit te mos shihet si kandidat per kete repart.

 4. #4
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Kueiroz: Nuk do te doja te isha ne vendin e shqiptareve
  Trajneri i Portugalise, Karlos Kueiroz, eshte shfaqur me se i karikuar ne konferencen e djeshme per shtyp para gazetareve portugeze ne prag te ndeshjes me Shqiperine.

  Ai ka garantuar se po e menaxhon me qetesine me te madhe kete sfide, pasi ka ne dispozicion nje grup “entuziast dhe me besim te pakufishem te vetja”.
  Per te ilustruar moralin e skuadres, Kueiroz ka leshuar nje paralajmerim per kundershtaret. “Po te isha trajner i Shqiperise ose shqiptar, nuk do te kisha dashur ta vishja bluzen kuqezi ne kete ndeshje”.
  Pas kater ditesh ne stervitje ne Obidos, Karlos Kueiroz synon te transmetoje se niveli i besimit nuk ka qene kurre kaq i larte. Por mendoni nje here nese ne fund te ndeshjes te jene shqiptaret ata qe i thone trajnerit portugez: “Jemi ne ata qe nuk duam te jemi ne vendin tend, Kueiroz”.
  Ai e konsideron “te pakonceptueshme” idene e mospjesemarrjes se Portugalise dhe “futbollit te saj te bukur” ne Boterorin e ardhshem. Gjithashtu ai pohoi se kane zhvilluar nje faze pergatitore te mire dhe “skuadra i kontrollon te gjitha aspektet e lojes. “Jemi lart moralisht, teknikisht”, vazhdoi ai, duke theksuar se mezi pret te udhetoje drejt Shqiperise, ku do te korre frytet e kesaj pune.
  Me pas ai ka leshuar edhe nje thirrje per tifozet portugeze: “Kur te filloje himni, do te shikojme lojtaret tane ne sy, ne menyre qe t’u transmetojme atyre besimin dhe deshiren per te mos zhgenjyer tifozet portugeze”. Dhe nenvizon se Kombetarja meriton me shume respekt sesa ne muajin tetor 2008, kur barazoi 0-0 me Shqiperine ne Braga.
  Kueiroz tha se eshte koha per te permiresuar renditjen dhe per te siguruar kualifikimin per ne Boteror. “Duhet te tregohemi inteligjente. Ne nuk kemi kohe per te humbur”, u shpreh ai, duke i kerkuar skuadres te kontrolloje “ēdo minute”, sepse ēdo veprim mund te beje diferencen per sa i perket rezultatit”. Per te fituar tri pike, “duhet te bejme gjithēka”, sidomos ne sulm, konfirmoi tekniku.
  “Kristiano eshte ne forme te mire dhe do te luaje”. Ne dy ditet e fundit, ylli i Manēester Junajtid u kufizua ne stervitje te diferencuar dhe ushtrime ne palester, por te premten ai do te jete i gatshem per Kuerizon”. Tashme trajneri eshte ne pritje qe lojtaret t’i pergjigjen ne lartesine e synimeve te tyre.
  “Jemi ne ata qe duhet te rikthejme gjerat ne rrugen e duhur, kemi nevoje per intensitet, kualitet, ritem”, theksoi trajneri, duke shtuar se pret nje “ndeshje te madhe” nga Portugalia. “Ne nuk mund te garantojme rezultatin e sakte, por jemi te sigurt se ne 90 minuta loje kualitative dhe futbolli impenjues, per nje here te vetme, nuk do te leme askend te dyshoje per angazhimin maksimal te lojtareve te Portugalise”, premtoi ai.

 5. #5
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  Ishalla bejne ndonje gol, se kam bere ate te sms, qe po beri gol kombetarja fitoj 100 L kohe bisede….

 6. #6
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  ekemi te humbur ndeshien fitone portugalia se ne do sulmoime dhe do hame gola jame me shqiperine po kame frike

 7. #7
  ..::мoderaтor::.. 35% Maska e kristimcs
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  MC Planet
  Postime
  585
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  shpresoj te fitoj SHQIPERIA....por e di qe do humbim....

 8. #8
  i/e rregjistruar 20% Maska e aldo24
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  281
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Dhe un shpresoj qe te fitoje Shqiperia por si dihet edhe mund te fitojne.

 9. #9
  i/e rregjistruar 10% Maska e Dooni
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Postime
  11
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Si eshte tabela e keti grupi...

 10. #10
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Kush kanal e jep?

  Ishalla eshte dhe LIVE ketu te Lirenti.com!!!

 11. #11
  i/e rregjistruar 20% Maska e Lucatonii
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Vendndodhja
  München
  Postime
  191
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Psss ne futboll asgje nuk i dihet Ndoshta dhe Fiton Shqipria por nese lun krejt ndryshe nga loja me Hungarin

 12. #12
  i/e rregjistruar 10% Maska e selami2006
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  59
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Kush edhe sa meten me gola

 13. #13
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Keiroz: Ndeshje e veshtire. Kuzhe: Do luajme fort  10 ditet e para me futbollistet e kombetares shqiptare, mesa duket kane qene te mjaftueshme per trajneri Josif Kuzhe per te ndertuar ne koken e tij skemen qe do te luaje perballe Portugalise.
  Ne konferencen e fundit per shtyp para sfides se te shtunes, tekniku kroat ka pohuar se skuadra qe ai drejton eshte e motivuar per nje rezultat pozitiv edhe pse do te jete shume e veshtire. “Jam shume i lumtur qe kemi bere nje pergatitje te mire. Gjate ketyre diteve kam pare lojtare te motivuar dhe mendoj se jemi nje grup kompakt. Ne do te luajme me nje besim ne veten tone ne kete ndeshje. Nuk mund te them me 100% qe do ta fitojme kete ndeshje, por them qe do te bejme nje loje te mire. Kam nje ndjenje te mire brenda vetes, kemi nje ekip kompakt dhe gjithashtu lojtare cilesore”, shprehet Kuzhe.
  Mesfushori Ervin Bulku, deklaron se kuqezinjte nuk do te tremben nga emrat e medhenj te Portugalise. “Asnje nga ne nuk ka pse t’i trembet Ronaldos e Dekos. Nese japim maksimumin dhe kryejme detyrat mund te arrijme nje rezultat si ne Brage”, thekson mesfushori. Deklarates se trajnerit Keiroz se, Portugalia nuk do te pesoje fatin e Shqiperise, i eshte kunderpergjigjur mesfushori Lorik Cana. Keiroz duhet ta dije se shqiptaret jane krenare dhe do jene perhere krenare qe jane shqiptare”, thekson Cana.
  Pas mberritjes ne Tirane, trajneri i Portugalise Keiroz ka treguar se i ka akoma te forta kujtimet e Brages, kur nje ekip te panjohurish i rrembyen atij nje barazim, duke pohuar edhe njehere veshtiresine e kesaj ndeshjeje. “Eshte nje ndeshje e veshtire por ne kemi shume besim”, deklaron nga Tirana tekniku luzitan.
  Burimi:Top-Channel

 14. #14
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  Shpresojm dhe ishalla fiton Shqiperia por edhe Portugalia nuk eshte e dobet, po kjo

  loje eshte nuk i dihet

 15. #15
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Formacioni, Bogdani i vetem ne sulm
  Ne mungese te titullarit Arjan Beqaj, ne ndeshjen e sotme, trajneri Kuzhe pritet qe t’ia besoje porten shtatlartit Isli Hidi qe mesa duket ka fituar duelin me dy te rinjte Koliqi dhe Ukjani.

  Ne mbrojtje pritet te jene 4 heronjte e barazimit ne Brage, Vangjeli, Cana, Curri dhe Vrapi, nderkohe Elvin Beqiri do luaje para mbrojtjes. Mesfusha do te perbehet nga Duro, Bulku, ndersa Skela do te vendoset mes Agollit dhe Gilman Likes. Ne sulm do te jete i vetem Erjon Bogdani i cili do te ndihmohet nga Skela.
  Nga ana tjeter ne seancen e fundit stervitore, trajneri Queiroz ka provuar formacionin qe pritet te luaje qe nga minuta e pare. Duke qene se fitorja eshte rruga e vetme qe i mban gjalle shpresat e portugezeve per finalet e boterorit, pritet qe formacioni i Queiroz te jete sulmues.
  Shqipri-Portugali
  Live Ne Lirenti.Com Ora 20:45

 16. #16
  i/e rregjistruar 20% Maska e Design
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  115
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Uroj suksese dhe Fitore Kombetares sone , nuk jan keta portugezet me te mire se ne.

 17. #17
  i/e rregjistruar 20% Maska e Lucatonii
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Vendndodhja
  München
  Postime
  191
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Ey spo e qet lojen more @@@@

 18. #18
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Shqipėria dėnohet nė fund
  Shqipri-Portugali 1-2


  Takimi i sapoperfunduar nė stadiumin "Qemal Stafa", ndėrmjet Shqipėrisė dhe Portugalisė, ka pėrfunduar me fitoren e pėrfaqėsueses mysafire me rezultat prej 2-1.
  Ndeshja kualifikuese e grupit tė Parė pėr Kampionatin Botėror 2010, ishte njė pėrballje e cila Shqipėrisė i nevojitej vetėm pėr statistika dhe pėr prestigj, ndėrkohė qė kjo ndeshje ishte vitale pėr Portugalinė, pasi qė vetėm fitorja mbante gjallė shpresat pėr tė udhėtuar nė Afrikėn e Jugut.

  Pjesa e parė


  Portugalia ishte skuadra e cila dominoi nė pjesėn mė tė madhe tė fraksionit tė parė tė lojės, mirėpo vendasit ishin tė rrezikshėm dhe patėn momentet e tyre, kėshtu qė pas 45 minutave tė para rezultati ishte i barabartė, 1-1.

  Golin e parė nė ndeshje e shėnoi pėrfaqėsuesja mysafire pas njė pėrgjumje tė mbrojtjes kuqezi qė nuk arriti tė largonte njė krosim tė mbrojtėsit Bosingėas, tė cilin e shfrytėzoi Hugo Almeida pėr tė shėnuar nė portėn e Hidit (27’).

  Mirėpo, ky gol nuk ndikoi aspak nė moralin Kombėtares, e cila reagoi shumė shpejt duke barazuar rezultatin. Golin e barazimit e shėnoi sulmuesi Erjon Bogdani, i cili kėrceu mė sė larti pas njė krosimi tė Ervin Skelės dhe e mposhti portierin mysafir, Eduardo (28’).

  Deri nė fund tė pjesės sė parė nuk u shėnuan mė gola dhe skuadrat shkuan nė pushim me rezultat tė barabartė.

  Pjesa e dytė


  Nė fraksionin e dytė tė lojės pamė njė Shqipėri ndryshe, e cila nė disa raste e vuri nė vėshtirėsi skuadrėn mysafire.

  Megjithatė portugezėt vazhdonin tė ishin tė rrezikshėm kohė pas kohe, por duke mos qenė tė saktė para portės shqiptare.

  Duhet pėrmendur se lojtari mė i mirė nė botė pėr sezonin e kaluar Cristiano Ronaldo- i etiketuar nga tifozėt kuqezi si “Miss Bota 2010”- nuk arriti tė tregohet pėrballė mbrojtjes kuqezi.

  Nga ana tjetėr, nė minutėn e 59-tė sulmuesi i Chievos, Erjon Bogdani, bėri njė depėrtim tė shkėlqyer nė zonėn e rrezikshme tė skuadrės mysafire, mirėpo ndėrhyrjen e Ricardo Carvalhos, gjyqtari i ndeshjes nuk e sanksionoi me penallti.

  Megjithatė, si gjithmonė tradita vazhdon dhe pėrfaqėsuesja e Shqipėrisė ndėshkohet nė fund. Njė dalje tė gabuar tė portierit Hidi e dėnoi ate, Bruno Alves shėnoi golin e fitores pėr Portugalinė (93’).

  Duke lėnė anash rezultatin e ndeshjes, duhet vlerėsuar se Kombėtarja kuqezi bėri njė paraqitje tė mirė nė kėtė ndeshje nėn udhėheqjen e trajnerit tė ri Josip Kuze.  Redaktuar pėr herė tė fundit nga Kliton; 07-06-2009 mė 04:10 PM. Arsyeja: Update

 19. #19
  i/e rregjistruar 20% Maska e Lucatonii
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Vendndodhja
  München
  Postime
  191
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  O sa mir me qen Shqiptar o hej o hejjj ...Respekt per te gjith lojtaret kan lu per mrekulli por arbitri i ka fajet

 20. #20
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Ah shqiptari po Shqiptare mbetet,portier Hidi u be hera e dyte qe i humb ndeshjen Shqipers dhe me Danimarken 3 gabime fatale te tij na kushtuan shume,kurse sot portieri Hidi e kishte mendjen si e si te vononte lojen dhe jo te luante futboll,jam dakort se vonimi lojes kur je ne avantazh behet pjese e lojes por edhe keshtu....! prap vlen per te theksuar se ekipi jone Kombetare beri nje loje te mire pavarsisht rezultatit final.Albitrimi per mendimin tim ishte mese i drejt dhe korrekt.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Microsoft Day nė Shqipėri
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-12-2010, 12:33 AM
 2. Cifti me i ri ne Shqiperi!
  Nga smocking2 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 04-12-2010, 08:37 PM
 3. Festat ne shqiperi
  Nga mimoza gjonaj nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 27-11-2010, 11:29 PM
 4. Homoseksualiteti ne Shqiperi!
  Nga smocking2 nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 12-08-2010, 07:02 PM
 5. Shqiperi
  Nga argjent23 nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 12-05-2010, 11:24 PM

Etiketat pėr kėtė Temė