Martohet Rozana Radi


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Martohet Rozana Radi

  Receta Gatimi  Qė nė fillimet e lidhjes ėshtė munduar me doemos qė ta kundėrshtojė duke ruajtur me fanatizėm ‘sekretin’ duke mos dashur mė tė flasė pėr jetėn e saj private.


  Shumė shpesh pėr kėtė gjė ajo ka zėnė njė vend tė caktuar nė faqet rozė tė gazetave ndėrsa gjithmonė nė fokus kanė qenė tė dhėnat mė tė fundit nga jeta sentimentale.

  Tashmė pėr tė gjithė ėshtė bėrė i njohur nė njė mėnyrė nė tjetrėn, djali nga Shkodra me emrin Edi qė ka fituar prej kohėsh zemrėn e kėngėtares Rozana Radi ndėrsa interesi lidhur me kėtė histori dashurie ėshtė nė maksimum nga fansat. Vetėm pak kohė mė parė, qarkulluan thashethemet se Rozana ėshtė fejuar me Edin, djalin pėr tė cilin nuk jepen shumė tė dhėna pėr shkak se ai nuk jeton nė Shqipėri. Rozana e mohoi kategorikisht tė ishte fejuar ndėrkohė qė lidhja vazhdonte mė sė miri dhe kėngėtarja u bė shumė kohė qė po shoqėrohej me tė. Ne nė fakt nuk dimė tė flasim pėr fejesėn, sepse kjo tashmė i pėrket tė shkuarės sė kėngėtares, e rėndėsishme ėshtė qė lidhja e tyre vazhdon dhe madje shumė e fortė, por ama nuk mund tė rrimė pa treguar thashethemet e fundit qė qarkullojnė pėr Rozin e mė konkretisht pėr lidhjen e saj me Edin.

  Ajo qė po flitet gjithmonė e mė shumė ėshtė njė martesė e mundshme pas pak kohėsh pėr dy tė rinjtė, dhe burimet thonė qė lajmi ka dalė nga njerėz shumė pranė kėngėtares. E kontaktuar nga ne Rozi mohon gjithēka madje pėrgjigja e saj ėshtė: ‘Unė nuk e di, me kė po mė fejojnė dhe martojnė njerėzit. Jeta ime private mė pėrket mua dhe askujt tjetėr’- pėrgjigjet ajo. Gjithsesi kėmbėnguljes sonė Rozi i pėrgjigjet edhe me rrėfimin e disa detajeve tė vogla rreth lidhjes sė saj me Edin. ‘Jam mirė me njeriun qė dua. Ndihem shumė mirė me tė. Gjėrat na ecin pėr mbarė. Jetojmė mes Belgjikės dhe Shqipėrisė’. Dhe ē’ėshtė e vėrteta kėngėtarja udhėton shumė shpesh, shkon nė Blegjikė tek Edi, ndėrsa dhe vetė djali shkodran kėrkon ta ketė afėr vajzėn simpatike. Po kėshtu kemi arritur tė mėsojmė se Rozana ka njė marrėdhėnie shumė tė mirė me familjarėt e Edit, e kryesisht me tė motrėn me tė cilėn takohėt shpesh pėr tė pirė kafe.

  Udhėtimet

  Kohėt e fundit Rozanėn zorr se e kap nė Tiranė. Tė gjithė miqtė qė e kontaktojnė nė telefon, shpesh ky i fundit i del i fikur ndėrsa vetė Rozi bėhet e gjallė pas pak ditėsh teksa thotė se ishte nė udhėtim. Lėviz shumė jashtė Shqipėrisė qoftė pėr aktivitete pune, qoftė edhe pėr punėt e saj personale. Belgjika ėshtė vendi qė Rozi shkon mė shpesh, sigurisht arsyet dihen. Oferta mė e fundit qė ajo ka marrė ka qenė realizimi i njė kinoprove, pėr njė film me metrazh tė shkurtėr pėr tė cilin iu kemi rrėfyer pak numra mė parė.Aktualisht Rozana ėshtė duke bashkėpunuar me Julian Dedėn dhe Gentian Zenelin pėr vėnien nė skenė tė njė komedie treshe.

  Ēmendurit e Rozit

  Tė gjithė e njohin si njė vajzė lozonjare, tė sjellshme dhe shumė tė qeshur. I do shumė njerėzit qė e rrethojnė dhe me tė cilėt shpenzon njė pjesė tė mirė tė kohės. Tė gjithė e pėrkufizojnė si shumė ēapkėne dhe qė dėshiron tė bėjė gjithmonė si i thotė koka, shpesh dukebėrėedhe‘ēmenduri’. Pėrmendim dy prej tyre kėtu, dėshirėn me insistim qė ajo ka pėr tė marrė pjesė nė ‘Grande Fratello-n’ italian ku vendos tė marrė pjesė nė audicione derisa tė fitojė, si dhe fryrjen e gjoksit me selikon edhe pse numrinereēipetavesiēthotėajo, nuk e ka tė vogėl, por thjesht pėr tė ngjarė nė plazh bukur.


  Burimi:Bluetooth

 2. #2
  ..::мoderaтor::.. 35% Maska e kristimcs
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  MC Planet
  Postime
  585
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  epo shyqyr u martua

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e aldo24
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  281
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  E me cin eshte martu kjo?

 4. #4
  ..::мoderaтor::.. 35% Maska e kristimcs
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  MC Planet
  Postime
  585
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  me nje qe quhet EDI pra e thot aty po ta kesh lexuar....

 5. #5
  i/e rregjistruar 10% Maska e djalikeq
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Vendndodhja
  Koplik, Shkoder
  Postime
  97
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  nuk eshte martuar e ka then tek zone e lire e kishte martuar gazeta shqiptare por e pergenjeshtroi ket lajme dhe ka then se me martesen e nje vajze nuk luhet se eshte gjeja me e shtrejte per vajzat keshty do ta hedh ne gjygj gazeten

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Rezarta Shkurta e Rozana Radi pėrleshen me grushta
  Nga labja nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 09-12-2010, 08:06 PM
 2. pershendetje nga une rozana
  Nga Rozana nė forum Prezantohuni nė Forum
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 03-05-2010, 08:56 PM
 3. Rozana Radi bėhet brune
  Nga Coca-Cola nė forum Muzika Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 14-03-2009, 07:15 PM
 4. Rozana, njė imazh qė shet
  Nga Coca-Cola nė forum Muzika Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-08-2008, 03:39 PM