Shpiket vaksina qe shton 5 muaj jete


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Shpiket vaksina qe shton 5 muaj jete

  Receta Gatimi  Ne fushen e mjekesise eshte bere nje zbulim shume i rendesishem pasi tashme te gjithe te semuret do kene mundesi te perdorin nje vaksine te vecante per te shtuar edhe disa muaj jete nese nuk kane me asnje shprese.


  Vaksina eshte prezantuar ne kongresin e ASCO qe u zhvillua ne Florida dhe ku moren pjese rreth 30 mije specialiste nga e gjithe bota. Vaksina bllokon perkohesisht rritjen e qelizave te semura, duke u dhuruar pacienteve deri ne 5 muaj jete me shume. Ky ilac vepron si nje avion lufte qe vezhgon zonat me te pershtatshme per te sulmuar.
  Ne terma me te thjeshte, ilaci aktivizon qelizat T, te cilat jane pergjegjeset e sistemit imunitar te trupit. “Kemi arritur rezultate shume kurajuese pasi kjo vaksine reagon ne menyre te kontrolluar”, shprehet pergjegjesi i studimeve ne qendren “Goshen Health System” te Indiana-s.

 2. #2
  Il CaTuNaRiO Anėtar Nderi Maska e eugjeni
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  DURRES
  Postime
  315
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  sa interesante.5 muaj nuk i thojne pak

 3. #3
  i/e rregjistruar Maska e xhulio
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Postime
  7
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  shum e mir kjo

 4. #4
  ..::мoderaтor::.. 35% Maska e kristimcs
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  MC Planet
  Postime
  585
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  e mir kjo,po sa here mund te behet kjo?

 5. #5
  i/e rregjistruar 20% Maska e aldo24
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  281
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Shyqyr qe u shpik i vaksin qe te shton jeten.

 6. #6
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  per kancerin besoj se esht apo jo? shum mir avash avash do shpikin dhe medikamentin sherues

 7. #7
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  Shyqyr qe ditet e sotme shkenca po arrin te beje te tilla zbulime, perndryshe do kishim probleme shume serioze me mbijetesen, pervec ketyre qe qe kemi.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Humb 130 kilogram,ka dhe 6 muaj jete !
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 15-10-2011, 10:05 AM
 2. Vaksina kundėr kancerit tė gjirit
  Nga vaaldr1n nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-08-2010, 01:37 PM
 3. Celulari nga Philips Xenium X312, 1 Muaj jetė-gjatėsi tė baterisė
  Nga MAJDI nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 04-05-2010, 08:21 AM
 4. Vaksina kundėr gripit tė derrit e rrezikshme pėr jetė?
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-11-2009, 08:40 AM
 5. Vaksina kundėr kancerit nė vezore
  Nga EMAUS nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-04-2009, 07:23 AM