Baric: Portugezet nuk moren fryme ne Shqiperi


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Baric: Portugezet nuk moren fryme ne Shqiperi

  Receta Gatimi  Sapo eshte larguar nga Shqiperia, ku ishte i ftuari special i Federates Shqiptare te Futbollit per ndeshjen me Portugaline, Oto Bariē, ka folur per paraqitjen e Kombetares kuqezi.


  76-vjeēari, i cili keshilloi institucionin qe drejton sportin me popullor ne vend per emerimin e Josip Kuzhe, ndodhej ne “Qemal Stafa”, pas afro dy vjetesh. Hera e fundit kur kishte hyre ne stadiumin me te madh shqiptar, ka qene 17 nentori 2007, ne ndeshjen e humbur 4-2 me Bjellorusine. Ndersa kater dite me pas, kroati i mirenjohur i dha fund aventures ne stolin kuqezi, pas humbjes turperuese 6-1 ne Rumani. “Ndoqa nga afer ndeshjen me Portugaline. Isha ne stadium me njerez qe i vleresoj dhe i dua”, deklaroi ish-trajneri i perfaqesueses.
  Sipas Bariē, perfaqesuesja luajti mjaft mire perballe nje prej skuadrave me te mira ne kontinent, por ne fund ishte e pafat dhe humbi me rezultatin 2-1. “Kuzhe humbi ne debutim? Skuadra shqiptare nuk lejoi per asnje moment qe Kristiano Ronaldo, Deko, Pepe apo Almeida te merrnin fryme! Ata ishin thjesht te pafat ne sekondat e fundit te sfides”, shtoi “Oto Maksimal”.
  Ne fund ai ka folur edhe rreth Kombetares kroate, e cila renditet e dyta ne Grupin 6 eliminator te Boterorit 2010, pas Anglise. Me 6 qershor, ata barazuan 2-2 ne fushen e tyre me Ukrainen dhe tashme rrezikojne ta humbasin kete pozicion. Ne gusht Kroacia luan ne fushen e Bjellorusise dhe Bariē ka paralajmeruar skuadren e Slaven Biliē:
  “Mund te them se aktualisht bjelloruset jane me te rrezikshem se Portugalia. Kur drejtoja Shqiperine ata na munden 4-2 ne fushen tone. Ata dine ta qarkullojne topin dhe jane mjaft te levizshem”.

 2. #2
  i/e rregjistruar 10% Maska e beauty
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Postime
  15
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  mua nuk me pelqen futbolli sepse te gjith vrapojn pas nje topi edhe pse kan te gjith milionat hahahahahahah

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ja pse nuk duhet te marrim fryme me goje !!
  Nga labja nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-06-2012, 09:56 AM
 2. Cifti me i ri ne Shqiperi!
  Nga smocking2 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 04-12-2010, 08:37 PM
 3. Shqiperi
  Nga argjent23 nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 12-05-2010, 11:24 PM
 4. Fryme e rende? Mjafton nje doze kafeje
  Nga Kliton nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 19-09-2009, 06:43 PM
 5. Bariē jep dorėheqjen pas humbjes sė turpshme
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 24-11-2007, 07:52 AM