Harrison Ford, aktori me i paguar


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Harrison Ford, aktori me i paguar

  Receta Gatimi
  Recensioni nuk mposht Hollywood. Si cdo vit revista "Forbes", e percaktuar nga mediat nderkombetare si Bibla e kapitalizmit, prezanton klasifikimin e aktoreve qe kane fituar me shume ne 12 muajt e fundit.
  Duke pare ceqet e marra prej aktoreve per rolet e interpretuara dhe perfitimet e tjera nga sponsoret, duket se yjet e Hollywood jetojne ne nje planet tjeter.

  Kete vit, ne krye te listes ndodhet Harrison Ford. Aktori amerikan ka fituar nga qershori i 2008 deri me sot, shifren e 65 milione dollareve.

  Suksesi ekonomik i Ford vjen fale interpretimit te tij ne "Indiana Jones", episodit te katert te sages ne te cilen eshte protagonist nen petkun e arkeologut Henry Jones Junior.

  Ne vendin e dyte te listes se aktoreve me te paguar eshte Adam Sandler, qe ka arritur te fuse ne xhep 55 milione dollare. Aktori popullor kete vit ka interpretuar ne dy filma te suksesshem, te cilet se bashku kane arketuar 413 milione dollare.
  Pas tij renditet will Smith me 45 milione dollare fitim.

 2. #2
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  hajde lek hajde

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e aldo24
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  281
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Booo sa lek kan ato, mjaftojn te bojn ja dy filma dhe e kan te sigurume jeten......

 4. #4
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  Ankohu po deshe qe je aktor.
  Leke me thase, qejf sa te duash...cfare do tjeter?!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. 10 muzikantėt mė tė paguar
  Nga labja nė forum Kinematografia dhe Televizioni
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 22-06-2011, 09:45 PM
 2. Aktori shqiptar vlersohet si aktori me i mirė
  Nga Mona nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-06-2010, 06:24 PM
 3. Injorohet Ford!
  Nga Enkelejda_24 nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-08-2009, 07:01 PM
 4. AKTORI NAIM FRASHERI
  Nga kuklla nė forum Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 26-12-2007, 03:45 PM
 5. Jet Li ėshtė aktori mė i paguar kinez
  Nga Altin111 nė forum Kinematografia dhe Televizioni
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-11-2007, 11:13 PM