Madonna dhe ish- burri i saj Guy Ritchie janė ribashkuar tė shtunėn nė Londėr pėr t’i uruar mirėseardhje nė familje vajzės sė sapo-adoptuar, Mercy James.
Madonna dhe tre fėmijėt tjerė tė saj kanė udhėtuar tė premten nė kryeqytetin britanik, ndėrsa mė pas janė shoqėruar befasisht nga Ritchie pėr ta pritur vajzėn trevjeēare.

Gjykata e Lartė nė Malaui mė 12 qershor ka aprovuar adoptimin e Mercyt nga Madonna, pas disa probleme qė penguan adoptimin e menjėhershėm tė saj.