Brazili fitues i Kupės sė Konfederatave


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Brazili fitues i Kupės sė Konfederatave

  Receta Gatimi

  Brazili fitues i Kupės sė Konfederatave  Kampioni nė fuqi i Kupės sė Konfederatave, Brazili, ka arritur tė pėrmbysė rezultatin e ndeshjes pėrballė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės duke fituar finalen e kėsaj gare.


  SHBA-tė kaluan nė avantazh tė dyfishtė nė pjesėn e parė, por pjesa e dytė i takoi Brazilit qė pėrmbysi rezultatin nga 2-0 nė 3-2.

  Pjesa e parė
  Pjesa e parė e takimit final tė Kupės sė Konfederatave i takoi SHBA-ve, tė cilėt si nė ndeshjen e kaluar gjysmėfinale kundėr Spanjės, bėnė befasinė duke kaluar nė avantazh tė dyfishtė, dhe duke dhėnė pėrshtypjen se mund edhe tė fitojnė kėtė garė.

  Golin e parė pėr amerikanėt e shėnoi Clint Dempsey nė minutėn e 10-tė tė lojės, pasi pranoi njė asistim nga ana e djathtė nga Jonathan Spector. Rezultatin pėr amerikanėt e dyfishoi Landon Donovan, pas 27 minutash lojė.

  Festa e Brazilit pas pėrfundimit tė ndeshjes. Foto: Reuters
  Duke marrė mėsim nga 45 minutat e para, brazilianėt bėnė njė rikthim tė befasishėm nė pjesėn e dytė, duke pėrmbysur rezultatin.

  Brazili u tregua i rrezikshėm qė nė fillim tė pjesės sė dytė, duke ngushtuar disavantazhin nė 2-1 me anė tė njė goli tė shėnuar nga Luis Fabiano. Sulmuesi i Sevillas pranoi njė asistin nga Maicon dhe shmangu mbrojtėsin Jay De Merit, pėr ta dėrguar topin nė rrjetėn e Howard.

  I njėjti lojtar shėnoi edhe golin e barazimit pėr Brazilin, 15 minuta para fundit tė kohės sė rregullt. Pas njė loje tė mirė nga Kaka nė tė djathtė, pėrforcimi i ri i Real Madridit dėrgoi njė harkim pėr Robinhon, goditja e tė cilit prek shtyllėn duke i lejuar Fabianos tė dėrgojė nė rrjetė topin e rikthyer.

  Golin e fitores pėr Brazilin e shėnoi Lucio gjahtė minuta para fundit tė ndeshjes. Kapiteni i ekipit shėnoi me kokė pas njė harkimi tė Elanos nga kėndi.

  Brazili pati edhe njė gol tė anuluar, qė u shėnua nga Kaka pas njė ore lojė, por ai u mohua padrejtėsisht, duke u gjykuar se nuk kishte kaluar vijėn e golit.

  Brazili ka fituar Kupėn e Konfederatave edhe nė edicionin e fundit, nė atė tė vitit 2005, si dhe nė edicionin e parė tė kėsaj gare, qė u mbajt nė vitin 1997.


  Redaktuar pėr herė tė fundit nga Kliton; 29-06-2009 mė 03:59 PM.

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  ndeshje sh emocionuese ishte me kthim rezultati

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e aldo24
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  281
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  SH ndeshje e bukur ishte......

 4. #4
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Me beri shume cudi si e la lojen Amerika ashtu ne fund,u dorzua fare...

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Dhe mua me pelqeu ne fillim USA pastaj e ka komplet, po benin loje skuadre dhe ben gol te bukur.

 6. #6
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Formacioni me i mirė i Kupės sė Konfederatave  Brazili ėshtė shpallur fitues i Kupės sė Konfederatave pasi nė finale e mposhti pėrfaqėsuesen e Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės.

  Formacioni mė i mirė i Kupės sė Konfederatave (4-3-3):


  Portier: Mohammed Kassid (Irak)

  Mbrojtės: Maicon (Brazil), Lucio (Brazil), Matthew Booth (Afrika e Jugut), Tsepo Masilela (Afrika e Jugut)

  Mesfushorė: Clint Dempsey (SHBA), Felipe Melo (Brazil), Kaka (Brazil)

  Sulmues: David Villa (Spanjė), Luis Fabiano (Brazil), Landon Donovan (SHBA)

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Kalendari Kupes Botes 2010 Ne Desktopin Tuaj
  Nga Kliton nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 13-06-2010, 07:46 AM
 2. Brazili e Anglia me fanela me te riciklueshme
  Nga Kliton nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-02-2010, 03:01 PM
 3. Brazili, leksion futbolli kampionėve tė botės
  Nga Kliton nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-02-2009, 12:50 PM

Etiketat pėr kėtė Temė