Dhjetė lojtarėt e mėdhenj qė braktisėn Unitedin


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Dhjetė lojtarėt e mėdhenj qė braktisėn Unitedin

  Receta Gatimi  Superylli portugez Cristiano Ronaldo duket se do tė largohet nga Manchester Unitedi pėr njė shumė rekorde prej 80 milionė funtesh (93.93 milionė euro) tė cilėn ėshtė shprehur i gatshėm ta paguajė Real Madridi pėr tė fituar shėrbimet e lojtarit mė tė mirė nė botė pėr sezonin 2007/2008.


  Ndėrkohė kemi shėnuar listėn prej dhjetė lojtarėve tė klasit tė lartė, tė cilėt i kanė braktisur Djajtė e Kuq pėr tė veshur fanellėn e njė skuadre tjetėr, ndėrsa ju mund tė parashikoni nėse ia vlen qė Los Blancos tė paguajnė kėtė shumė tė madhe parash dhe nėse Ronaldo do tė jetė njė transfer i suksesshėm apo i dėshtuar te gjiganti spanjoll.

  Dhjetė top-lojtarėt tė cilėt e kanė braktisur Manchester Unitedin dhe vlerėsimi i tyre pas transferimit me notat nga 1 deri nė 10:


  1. Johnny Giles u transferua te Leeds nė vitin 1963. Nota: 9

  2. Ray Wilkins u transferua te Milan nė vitin 1984. Nota: 6

  3. Mark Hughes u transferua te Barcelona nė vitin 1986. Nota: 2

  4. Paul McGrath u transferua tek Aston Villa nė vitin 1989. Nota: 9

  5. Andrei Kanchelskis u transferua tek Everton nė vitin 1995. Nota: 7

  6. Paul Ince u transferua tek Inter nė vitin 1995. Nota: 7

  7. Lee Sharpe u transferua te Leeds United nė vitin 1996. Nota: 1

  8. Jaap Stam u transferua te Lazio nė vitin 2001. Nota: 7

  9. David Beckham u transferua te Real Madridi nė vitin 2003. Nota: 6

  10. Ruud Van Nistelrooy u transferua te Real Madrid nė vitin 2006. Nota: 8

  Cristiano Ronaldo u transferua te Real Madrid nė vitin 2009? Nota: ?

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  nuk besoj qe do jet po ai c.ronaldo i manchesterit, them se do bie te nota 6,sepse atje ishte fergusoni trajner dhe e dinte psikologjin e lojtareve.

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e aldo24
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  281
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Po dhe une kshu e menoj si Klevi88.....

 4. #4
  ..::мoderaтor::.. 35% Maska e kristimcs
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  MC Planet
  Postime
  585
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  manchester united ka lojtaret me te medhenj

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Kompjuter per lojtaret e videolojrave
  Nga ReniX nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 04-02-2011, 10:08 PM
 2. Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 07-08-2009, 08:17 PM
 3. Ja 11 lojtaret me te mire te 2008
  Nga girl08 nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-03-2009, 02:24 PM
 4. Lojtarėt e Kombtarės a luajn me zemėr
  Nga Kampioni99 nė forum Futbolli shqiptar
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 31-01-2008, 12:22 PM
 5. Gjykohen 12 lojtaret e Tun .per marredhenie me te mitur..
  Nga carolina nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-11-2007, 10:56 AM