Receta Gatimi

Wimbledon: Serena dhe Venus nė gjysmėfinale


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Wimbledon: Serena dhe Venus nė gjysmėfinale  Serena dhe Venus Williams janė vetėm njė ndeshje larg edhe njė pėrballjeje mes tyre, pasi qė tė dyja motrat janė kualifikuar pėr nė gjysmėfinale tė Wimbledonit.


  Serena tregoi njė formė tė shkėlqyeshme duke mposhtur kundėrshtaren bjelloruse Victoria Azarenka nė dy sete (6-2, 6-3), gjatė ndeshjes qė zgjati 73 minuta.

  Kampionia nė fuqi e US Open dhe Australian Open nė gjysmėfinale do tė pėrballet me kampionen olimpike Elena Dementieva, e cila shkatėrroi italianen Francesca Schiavone nė dy sete (6-2, 6-2).

  Edhe mė me lehtėsi pėr nė gjysmėfinale ėshtė kualifikuar Venus Williams, e cila mposhti nė dy sete polaken Agnieszka Radwanska (6-1, 6-2).

  Kampionia nė fuqi e Wimbledonit, nė ndeshjen e ardhshme do tė pėrballet me numrin njė tė botės, Dinara Safina, e cila arriti nė gjysmėfinale duke mposhtur Sabine Lisicki. Rusja u kthye nga disavantazhi prej njė seti, pėr tė fituar nė fund 2-1 ndaj gjermanes (6-7, 6-4, 6-1).

  Motrat Williams ishin finaliste edhe nė edicionin e vitit tė kaluar tė Wimbledonit, ku triumfoi Venus, si dhe nė edicionet 2002 dhe 2003, kur kishte triumfuar Serena.

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  ca i bojn tenisit kto motrat williams, mo te mirat jan

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Federer nė finalen e shtatė radhazi tė Wimbledon
  Nga Kliton nė forum Sportet nėpėr botė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 05-07-2009, 11:06 PM
 2. Kupa e Italisė, Inter nė gjysmėfinale pasi mundi Romėn
  Nga Kliton nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-01-2009, 09:11 AM