Receta Gatimi

Federer nė finalen e shtatė radhazi tė Wimbledon


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Federer nė finalen e shtatė radhazi tė Wimbledon  Kampioni i pesėfishtė Roger Federer ka mposhtur gjermanin Tommy Haas nė tre sete (7-6, 7-5, 6-3) nė gjysmėfinalen e sotme, pėr tė arritur nė finalen e Wimbledonit pėr tė shtatėn herė radhazi.

  Haas i cili kurrė nuk ka kaluar mė shumė se rundi i katėrt i turneut, pati njė paraqitje tė pėlqyeshme, duke i shkaktuar vėshtirėsi zviceranit nė dy setet e para, por nuk arriti ta fitonte asnjėrin.

  Fitorja e Federer, i cili vitin e kaluar u mposht nė finale nga numri njė, Rafael Nadal, i jep atij mundėsinė tė fitojė titullin e gjashtė nė turneun britanik, pasi tashmė ka fituar pesė nga shtatė finalet nė tė cilat ka marrė pjesė.

  Zvicerani do tė ketė pėrballė nė finale fituesin e gjysmėfinales tjetėr, mes tė amerikanit Andy Roddick dhe britanikut Andy Murray.

 2. #2
  i/e rregjistruar 20% Maska e Lucatonii
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Vendndodhja
  München
  Postime
  191
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Heheh Federer shum fort e lun ska kush qe e ndal kta

 3. #3
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  me i miri i gjith kohrave eshte

 4. #4
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Federer kampion i gjashtėfishtė i Wimbledonit  Nė njė pėrballje mjaft tė vėshtirė Roger Federer ka arritur tė mposhtė nė pesė sete (5-7, 7-6, 7-6, 3-6, 16-14) finalistin tjetėr Andy Roddick nė finalen e sotme tė Wimbledonit tė zhvilluar nė fushėn Centre Court tė Londrės, duke tejkaluar edhe rekordin e Pete Sampras pėr numrin e Grand Slameve tė fituara.
  Ndeshja filloi nė favor tė amerikanit i cili fitoi setin e parė me 7-5, por nė dy setet e radhės zvicerani u tregua mė i qėndrueshėm dhe arriti t’i fitojė tė dyja nė tie-break. Seti i katėrt i takoi plotėsisht amerikanit, qė ishte edhe mė i lehti i ndeshjes (6-3).

  Se dy finalistėt ishin nė njė formė tė shkėlqyeshme dhe tė ekuilibruar tregoi edhe seti i fundit, kur u luajtėr 30 game dhe tė cilin Roger Federer e fitoi me shumė vėshtirėsi (16-14), pas njė beteje epike.

  Ky ėshtė titulli i gjashtė nga shtatė finalet nė Wimbledon pėr Roger Federer, dhe i 15-ti Grand Slam nė karrierėn e tij. Mė herėt Federer kishte 14 tituj tė mėdhenj, dhe ishte baraz me legjendėn Pete Sampras.

  Federer ishte finalist edhe nė vitin e kaluar, kur u mposht nga numri njė i botės, Rafael Nadal, i cili kėtė herė nuk ishte pjesė e turneut pėr shkak tė lėndimit.

 5. #5
  i/e rregjistruar 20% Maska e Lucatonii
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Vendndodhja
  München
  Postime
  191
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Pss: U kon e ditne more qe ky fiton ky kur te lun luan me gjith shpirt + nuk e rrit mendjen si Nadal

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 27-04-2011, 10:10 PM
 2. Federer: Mund tė fitoj 20 ‘grand slam’ turne
  Nga vaaldr1n nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-08-2010, 07:48 PM
 3. Kupa e Afrikes, tris radhazi per Egjiptin
  Nga Kliton nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-02-2010, 10:08 AM
 4. Wimbledon: Serena dhe Venus nė gjysmėfinale
  Nga Kliton nė forum Sportet nėpėr botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 30-06-2009, 09:32 PM
 5. Dy disfatat radhazi, Shqipėria humbet 11 vende nė FIFA
  Nga Kliton nė forum Futbolli shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-04-2009, 04:38 PM