Historia e emrit tuaj


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 3 123 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 60
 1. #1
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13

  Historia e emrit tuaj

  Receta Gatimi

  Cdokush nga ne ka nje histori te emrit te tij. Ketu keni mundesine ta tregoni ate.
  Kush ua ka vene emrin dhe ne cfare rrethanash.

  Po e filloj nga vetja:

  Emrin ma ka vene tezja dhe eshte nje nga emrat e nje kenge per femije. Meqe ne ate kohe ajo ka qene nje kenge shume e pelqyer, vendosi te ma vinte dhe mua.

 2. #2
  i/e rregjistruar 10% Maska e arba
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Postime
  67
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  emrin tim ma ka vene gjyshi....emer 100%shqipetar.

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e Lucatonii
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Vendndodhja
  München
  Postime
  191
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Ndersa mua emrin ma ka ven Halla

 4. #4
  i/e rregjistruar 10% Maska e arba
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Postime
  67
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  kete emer qe ke ne profil

 5. #5
  i/e rregjistruar 20% Maska e Lucatonii
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Vendndodhja
  München
  Postime
  191
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Hhehe jo jo arba ndryshe e kam emrin ...ket luca se kam e toni po

 6. #6
  i/e rregjistruar 10% Maska e arba
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Postime
  67
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  aha.... se mu duk emer i cuditshem

 7. #7
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15
  emri im eshte hedhur ne short sepse ishin 3, 1 motra 1 babi nje halla, doli ajo e motres.

 8. #8
  i/e rregjistruar 20% Maska e Ruthi
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  206
  Reputacioni
  11
  historia e emrit tim eshte pak e nderthurur me dy breza njekohesishte

  emrin tim te pare ma ka ven mami dhe ishte emri i gjyshes...shume i shemtuar...nuk u them ..prandaj mos u beni kurioz...
  Kur vdiq gjyshja ime qelloi qe ishte e njejta dite nje vit me pas.dhe sipas tradites se shemtuar te jugut me ngjallen emrin dhe mua dhe me vendosen emrin e gjyshes.
  Me ate emer vajta deri ne vit te tret te shkolles se mesme...ishte tortur sepse duhet tu thosha pothuajse te gjithve te me therrisnin ashtu sic doja une............

  pas vitit te tret vendosa te ndrshoj emrin ne gjendjen civile me te gjitha procedurat dhe sot kam emrin qe ia kam vene vete vetes.. Heri...

 9. #9
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Ta gezoni Heri, interesante qe e ke ndryshuar!

 10. #10
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e X-man
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  45
  Reputacioni
  0
  *****sipas tradites se shemtuar te jugut*** pse heri.???!!!!!!!
  nga te kemi,qe po na e shan jugun ??????
  a e ke kerkuar ndonjehere domethenien e emrit qe ke pasur se cperfaqesonte???
  po i riu cdomethenie ka ??????

 11. #11
  i/e rregjistruar 20% Maska e Ruthi
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  206
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga X-man Lexo postimin
  *****sipas tradites se shemtuar te jugut*** pse heri.???!!!!!!!
  nga te kemi,qe po na e shan jugun ??????
  a e ke kerkuar ndonjehere domethenien e emrit qe ke pasur se cperfaqesonte???
  po i riu cdomethenie ka ??????
  ndoshta jam shprehur gabim...por ishte nje tradite jo shume e kendshme e ringjalljes se emrit te nje te vdekuri tek femijet...dhe per mua kjo ska sense..se nuk ishte hajde de qe ka nje kuptim interesant per familjen time apo ku di une.

  Po une jam nga jugu dhe jam krenare per kete.Dhe emrin qe kam pasur nuk ka pasur asnje domethenie qe une ta kuptoj te pakten,,,por di qe ka qene emer musliman.
  Ndersa i riu nuk ka nevoj per domethenie,,eshte mjafte domethenia e vendosjes se emrit nga une.

 12. #12
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  13
  mua ma ka vene babi emrin...se di se cdomethenie ka...
  edhe tim vellai ai ia ka vene dhe eshte nje emer shume i vecante se ka te gjitha shkronjat e emrit tim. se ka asnjeri emrin e tim vellai...shume i bukur

 13. #13
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Nerti Lexo postimin
  mua ma ka vene babi emrin...se di se cdomethenie ka...
  edhe tim vellai ai ia ka vene dhe eshte nje emer shume i vecante se ka te gjitha shkronjat e emrit tim. se ka asnjeri emrin e tim vellai...shume i bukur
  mos valle... nejse

 14. #14
  i/e rregjistruar 20% Maska e Ruthi
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  206
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  mos valle... nejse

  hahahah ......s'thash gje!!!!!

 15. #15
  i/e rregjistruar 10% Maska e rajmonda1
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Postime
  19
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  historia e emrit tim eshte pak e vecant.Emrin ma ka ven babi ne munges se mbajtjes mend emrin qe i kish then mami dhe pse ajo ja shkruajti tek paketa e cigareve babit i mbarojn cigaret pa shkuar ne gjenecivile dhe e heth paketen pa menduar qe po hidhte dhe emrin e mamit dhe i mbeti tja zgjithte vet emrin vajzes.

 16. #16
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Mua ma ka vene emrin daja . Me duket qe emri im dmth ,Mbrojtėse (gjermanike).

 17. #17
  i/e rregjistruar 20% Maska e noemi84
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  bologna
  Postime
  139
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Mua ma ka ven gjyshi..mbasi familja ime ku ishin prinderit dhe dy motra njera 9vjece e tjetra 6,nuk ishin te zot me me gjet nje emer. dhe sinqerisht me kan len dy jave pa emer.. kur erdhi gjyshi pastaj e sajoi kete emer qe mua nuk me ka pelqyer asnjeher.dhe gjithmon i kam pas then qe un nje dit do ta nderroj emrin se nuk me pelqen.

 18. #18
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  kurse une e kame vene vete kure isha i vogel i thashe mamit qe e dua keshtu emrin ??

 19. #19
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Histori e bukur ajo e jotja rajmonda!


  noemi, nqs e ke te tille emrin, eshte sh i bukur! ēudi qe nuk te pelqen.

 20. #20
  i/e rregjistruar 10% Maska e Kinseb
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Postime
  21
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Emri ėshtė njė tingull,,,,, do tė mė pėlqente tė kisha emrin e gjyshit Musa qoft edhe tė mė quani Tfil, Ibrahim,, Koēo, Kolė, Rrapo, Rrapush, rėndėsi ka tė ndjehesh mirė me veten dhe jo tė shihesh nė syrin e tė tjerve,

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 3 123 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Krakimi i emrit dhe passwordit te nje routeri model loco m2
  Nga alfa1993 nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 30-07-2012, 10:08 PM
 2. Njohja e vetės pėrmes shkronjės sė parė tė emrit! :lol:
  Nga Altin111 nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 04-05-2012, 10:08 AM
 3. MOS U FSHEH PAS EMRIT UDB-ashi i KOSOVES
  Nga EMAUS nė forum Shkrimtarė Shqiptarė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 27-09-2010, 05:04 AM
 4. Identiteti seksual sipas shkronjes se pare te emrit tuaj.
  Nga Altin111 nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 08-01-2010, 01:39 PM
 5. Historia e kukullave
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-12-2007, 10:32 AM