Si te bejme fasule


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 10 prej 10
 1. #1
  Il CaTuNaRiO Anėtar Nderi Maska e eugjeni
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  DURRES
  Postime
  315
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11

  Si te bejme fasule

  Po e shkruj se si bohet grosha  Marrim fasulet (aq sa do gatuajme) dhe i fusim ne nje tas te madh dhe i hedhim uje te nxehte. i mbulojme me kapak dhe i leme disa ore.( nqs do i bejme per dreke i veme qe ne darke ne uje te nxehte). kete e bej sepse fasulet ziejne me shpejt dhe nuk nxjerrin levozhgat.

  I lajme, i kullojme dhe i hedhim ne tenxhere. i mbulojme me uje dhe i hedhim 4 thelpinj hudher, 2-3 gjethe dafine, dhe i veme te ziejne. nderkohe ne nje tenxhere tjeter kaurdisim
  copat e mishit te qingjit ose edhe te vicit.

  Pasi kaurdisen i heqim copat e mishit ne nje pjate dhe ne yndyren e mbetur skuqim qepen sa te marre ngjyre te arte, i hedhim speca te grira, vazhdojme kaurdisjen, hedhim copat e mishit qe i pergatitem me perpara, hedhim domatet e grira, nje gote uje dhe i leme ne zjarr mesatar derisa domatet te jene shkrire fare si salce. duke i perzier vazhdimisht.

  Fasulet qe i kemi vene te ziejne vecante nuk duhet te ziejne shume, derisa ti plasaritet pak lekura. pastaj i kullojme dhe i hedhim tek masa e pergatitur me mish. i mbulojme me uje, i hedhim pak vegete, kripe, piper, nenexhik (ose majdanoz)

  I perziejme mire dhe pasi te marre vale i leme ne zjarr mesatar per nja 20 min pastaj e ulim forcen e zjarrit ne te ulet.per gati nje ore duhet te jete gati.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30
  Faleminderit, u sigura dreka dhe per neser, fasule

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  22
  edhe une e sigurova diten per neser po vete se duhet ta sigurosh banjon mir qe te jesh ne gatishmeri ????????????

 4. #4
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  po ato fasule aty qe jane ne foto jame shume te holla si vasulet e ushtrise

 5. #5
  i/e rregjistruar 10% Maska e totra
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  30
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  sa inot i kam fasulet

 6. #6
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  Keto fasulet qe gatuan ti, qenkan me lloj-lloj perberesish.
  Une nuk i bej me speca dhe qepe, vetem me karota.

 7. #7
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  22
  na thoni nonje gje te mir per te gatur qe kur te jemi nonjehere vetem te gatuajm

 8. #8
  Il CaTuNaRiO Anėtar Nderi Maska e eugjeni
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  DURRES
  Postime
  315
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  pse si pelqeni fasulet ju ?????????? ca kane fasulet ??????????

 9. #9
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  12
  po fasulet vetem me qepe e me nje gjethe dafine me pelqejne, pa mish e gjera te tjera..
  megjithate faleminderit per receten...

 10. #10
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  18
  .......ku ka shqiptar qe nuk e di se si behen fasulet

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Si te bejme lek ne internet!
  Nga eugjeni nė forum Webmaster Area
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 27-08-2013, 05:20 PM
 2. Si te bejme nje femije!
  Nga ReniX nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 06-08-2013, 10:49 PM
 3. Si te bejme nje CD me Nero
  Nga eki89 nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 23-01-2010, 11:30 AM
 4. Ja si te bejme lek!
  Nga ReniX nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 08-03-2009, 07:13 PM
 5. Si te bejme USB me Password!
  Nga Coca-Cola nė forum Hardware, Gadget, Elektronikė
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 07-03-2009, 01:33 PM