Receta Gatimi

Mendime te shfrenuara artistike


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 10 prej 10
  1. #1
    i/e rregjistruar 20% Maska e Ruthi
    Anėtarėsimi
    Jun 2009
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    206
    Reputacioni
    15

    Mendime te shfrenuara artistike

    Une besoj qe secili nga ne eshte artist ne vetvete,ashtu sic mund te jete piktori ekspresonisti qe ajo pikture eshte kaq sensitive dhe personale sa mund te quhet art i admirueshem.

    Sot po postoj mendimet e mia te pakornizuara....bejeni dhe ju dicka te till askush sdo te gjykoj.....hahah


    Nuk dua te te flas sepse nuk kam cfare te artikuloj bindshem

    Te te them "me ka mare malli"me kthehet per te me goditur mua dhe bindjet e mia.
    keshtu vuaj duke e vetshpallur veten memece e detyruar nga morali

    Sa e padrejt dhe e paedukat behet jeta sa here qe e verej qe po jetoj.....tinzare dhe e pamoralshme....

    Te te them qe te kam inat o njeri sma ze goja,se kam frik mos dikush me ka inat dhe mua.

    Kaq pak kam pare dhe kaq shume po vuaj,pyetja ime eshte?
    "po ata qe kan pare shume.. a vuajne sa une?"

  2. #2
    i/e rregjistruar 10% Maska e Kinseb
    Anėtarėsimi
    Jul 2009
    Postime
    21
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    Po thuaj brėnda ke dhe pėrgjigjen. Artistėt clirojn dhimbjen e tyre nė art kshtu ajo depėrton nė shumė shpirtra shpėrndahet e dhimbja nuk rėndon,,ah ndoshta si ato venat e holla tė gjakut ku shpėrdahen nė cdo qelizė tė trurit, pėrsa i pėket shurdhjes ose memecris arti bėrtet aq shumė sa qė dhe vetė hitleri ishte i tmerrruar nga arti dhe artistėt.

  3. #3
    i/e rregjistruar 20% Maska e Ruthi
    Anėtarėsimi
    Jun 2009
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    206
    Reputacioni
    15
    Ai eshte nje arme shume e bukur ne dukje dhe vdekje prurese per kokat e medhaja.Nuk ka frik nuk druhet,nuk skuqet,nuk mpaket fuqia,nuk i shteron endrra,eshte si nje lum brigjet e te cilit u jep jet kombeve.
    Ai eshte miku im qe ti se njeh,e verteta ime.

  4. #4
    i/e rregjistruar 10% Maska e Kinseb
    Anėtarėsimi
    Jul 2009
    Postime
    21
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    Pėrplasesh poshtė e lartė pėrdidhesh kethesė mė kthes,humbet nė tė pėrditshmen mes njerzve,dhe prap e nesėrmja vjen, me tė panjohur mes tė panjuhurve,ku rrallė herė tė thėrrasin nė emėr......Megjithatė tė bukura, do tė doja dicka mė shpėrthyse, mė imorale, qė i shkon shfrenimit

  5. #5
    i/e rregjistruar 20% Maska e Ruthi
    Anėtarėsimi
    Jun 2009
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    206
    Reputacioni
    15
    sa me huqe dhe naze kjo jete.....me ka ardhur ne maje te hundes.Do ti shkul kunjat e vendosur me force ne kufinj dhe do hedh rrenjet e mia kudo...sa qef...ne dy vende njekohesishte..

  6. #6
    i/e rregjistruar 10% Maska e Kinseb
    Anėtarėsimi
    Jul 2009
    Postime
    21
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    Njė dorė tė ledhaton, rrėz qfės,, aty ku mblidhesh,,, ose se duron dot por tė pėlqen ,,,e ze vė buzėt nė gaz... ah njė dorė tjetėr e rastėsishme, tė zbulon fundin e barkut ose nė kufijt e asaj qė thonė -ndal boll mė mjafton -jo jo nuk bėn kshtu, njė dorė tjetėr e dhunon frikėn e thjeshtė kalon njė natė tė mrekullushme ,ndoshta dhe nė sendiljen e pasme tė njė makine shkatarrinė.

  7. #7
    i/e rregjistruar 20% Maska e Ruthi
    Anėtarėsimi
    Jun 2009
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    206
    Reputacioni
    15
    Ti qe sme njeh,,,si thua?Jam e rritur mjafte te bertas dhe te sundoj ulerima ime?Kam uri per ulerimen,te nxjerr me force cfare sme del me hir....nervin,inatin,mllefin...kuriozitetin e shemtuar te pangopesis....a kan kuptim per ty keto fjale?..........As per mua...thjeshte po beja poezi....

  8. #8
    i/e rregjistruar 10% Maska e Kinseb
    Anėtarėsimi
    Jul 2009
    Postime
    21
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    nganjėherė ndjehem si ujk i rendur horizontesh i uritur me sy plot shkėlqim,,,, ah gėnjehem muret e kėshtjellės jan tė lartė e nuk kam dhunti me u kacavirrė ,,, dėgjoje pra dėgjoje ulurimėn time tė cjerrur uu---uuuuuu..... e di qė njeh,se brėnda murve e di qė nuk ke frikė, se nė sytė e mij je rrit e rritė, pale kuptoj thell, thelle e mė thellė se czjarr digjesh pėrtej kėtij muri tė ngrirė.

  9. #9
    i/e rregjistruar 20% Maska e Ruthi
    Anėtarėsimi
    Jun 2009
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    206
    Reputacioni
    15
    shpesh thuhet qe jeta te frymeson me dredhat dhe shkarpat e saj...po ndodhka dhe ndryshe,te sofokon dhe te jep etje per asgje.

  10. #10
    i/e rregjistruar 20% Maska e Ruthi
    Anėtarėsimi
    Jun 2009
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    206
    Reputacioni
    15
    Njerez takoj dhe vetem njerez nuk njoh,
    zera degjoj dhe vetem tinguj nuk shoh
    .. refren qe perseritet por sot nje akord apelues,
    me shurdhuese si nje piano e vjeter e cakorduar,
    bertet,uleret,perpelitet dhe ne fund renkon,dhemb dhe struket....Heshtje !!!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Mendime Momenti
    Nga Altin111 nė forum Ditari i meditimeve
    Pėrgjigje: 16
    Postimi i Fundit: 27-08-2013, 01:11 PM
  2. Mendime komike - tė qeshura pa fund!
    Nga Altin111 nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 09-03-2013, 09:28 PM
  3. 5 vite jetė tė shpenzuara nė mendime !!
    Nga labja nė forum Life Style
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 08-02-2013, 08:21 PM
  4. Mendime
    Nga tare nė forum Chit Chat
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 17-03-2010, 11:34 PM
  5. Roli i Krishtit dhe fundi i karrieres artistike
    Nga EMAUS nė forum Kinematografia dhe Televizioni
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 30-10-2007, 08:51 AM