Taci kerkon te bleje skuadren e Bolognes


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 10 prej 10
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Taci kerkon te bleje skuadren e Bolognes

  Receta Gatimi

  Ditet e fundit ne qytetin e Bolognes nuk fltitet per gje tjeter, skuadra e tyre e dashur po ben tratative shitjeje me nje kompani shqiptare karburanti. Kompania shqiptare eshte "Taci".

 2. #2
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Me sa kam lexuar Une Taci kerkon 80% te aksineve te klubit futbollit te bolonjes dhe nje gje te tille e ka arritur me duket.

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Paska vene gjithe kete kapital ky Taēi!!!

 4. #4
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Po kerkon 80 te aksioneve dhe jane akoma ne bisedime.

 5. #5
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15
  meqe jemi ne gjuhen shqipe dhe mediat italiane nuk na marin vesh, akordi u arrit te premte ne oren 5 mbasdite, Taci bleu vetem 80% te aksioneve pasi pronari aktual Menarini nuk do te heqe emrin e tij.
  (Keto informacione nuk jane bere ende te njohura per median italiane, pasi koferenca e shtypit nuk eshte bere akoma)

 6. #6
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  nqs i ka blere me te vertet do te thot qe e ka TACI te drejten e vendimit ne klub , kshu qe familja MENARINI te rrij sa per emer. Ishalla i ecen klubi , dhe pse jo te coj ndonje shqiptare ne SERIA A

 7. #7
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15
  epo tani me patjeter, (nuk e dija qe Taci ish shume mik me Berluskonin, sepse oferten per Bolognen ja ka shprehur Berluskoni) neser ju them dhe sa leka e ka blere.

 8. #8
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Taci, 15 milione euro per Bolonjen  Pas konfirmimeve nga te gjitha krahet se Rezart Taci eshte ne listen e bleresve potenciale te aksioneve te Bolonjes, tashme eshte zbuluar edhe shifra.

  Operacioni, sipas te cilit manjati shqiptar i naftes do te zoteroje 60-80 per qind te klubit te Serise A, eshte rreth 15 milione euro. Familja Menarini, pronare e kuqebluve, po zhvillon prej kohesh negociata me njeriun qe ka lidhje te forta ne futbollin italian (per t’u theksuar miqesia me presidentin e Milanit, Silvio Berluskoni dhe administratorin Galiani): shqiptari shihet si nje investitor qe do te nxjerre skuadren nga kriza financiare.
  Taci mbeshtetet edhe nga tifozeria e Bolonjes, qe shpreson ne rilindjen e klubit. Problemet ekonomike nuk jane te panjohura te Bolonja, qe vetem ne javen e fundit te kampionatit te kaluar, arriti te siguronte mbijetesen ne eliten e futbollit pertej Adriatikut. Ne fakt, klubi ka falimentuar ne vitin 1993, vetem pak jave pasi skuadra ra per here te trete ne harkun e 11 vjeteve ne Serine C1 (Kategorine e Trete ne Itali).
  Drejtuesit aktuale kishin ne dispozicion 5 milione euro per merkaton e veres, megjithate fondet shteruan shume shpejt. Pas kater blerjeve, ne arka kane mbetur vetem 2 milione euro, nderkohe qe trajneri Papadopulo kerkon blerjen e te pakten pese ose gjashte lojtareve te tjere, per te perballuar me sukses sezonin e ri.
  Megjithate, marreveshja me Tacin ende nuk eshte arritur. Gazeta “Il Resto del Carlino”, pjese e “Il Sole 24 ore” shprehej skeptike rreth publikimit te mjaft detajeve nga bisedimet dypaleshe: “Historia e ndryshimit te pronesise se klubeve na meson se me sukses mbyllen vetem ato negociata, per te cilat ne fillim eshte shume e veshtire te mesosh detaje. Referencat e z. Taci jane te shkelqyera, por askush, madje as nje person i cili zoteron nje zinxhir karburantesh, qe mbulon te gjithe vendin e tij, madje edhe e rafinon naften, nuk ben blerje me symbyllur.
  Nese shitesi dhe bleresi potencial nuk kane punuar ne sekret te plote, firma ne kontrate eshte e mundur, por nuk mund te shihet si pune e perfunduar”. Te Bolonja eshte zgjatur edhe hija e Luciano Moxhit, te akuzuarit kryesor ne skandalin “Calciopoli”. Tifozet jane shprehur kunder tij, pronaret kuqeblu kane mohuar cdo kontakt, por ish-drejtuesi i Juventusit shihet si rivali i vetem i biznesmenit shqiptar. Ndermjet Tacit dhe Moxhit nuk ka “mundje krahu”, per te nxjerre me te fortin: keto jane dy rruge paralele, ku afrimi i njerit personazh do te nxirrte jashte skenes tjetrin.
  Vendimi i takon vetem presidentes Franceska Menarini, e cili duhet te zgjedhe ndermjet sponsorit te Gramozit, debutues ne Superiore dhe “Big Lucianos”. E para nenkupton shitjen e pjeses me te madhe te aksioneve, ndersa alternativa tjeter, qendrimin si drejtuese e vetme, e ndihmuar nga fondet e financuesve te siguruar nga Moxhi, i cili do te kete edhe rolin e keshilltarit te pronareve.
  Pak dite me pare, Taci ka darkuar me Berluskonin, Galianin dhe Spinelin (presidentin e Livornos), por ai hodhi poshte dyshimet se kreret e Milanit po e ndihmonin ne negociatat per Bolonjen

 9. #9
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15
  si e ka emrin e vertete ky Taci,?

 10. #10
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga kuklla Lexo postimin
  si e ka emrin e vertete ky Taci,?
  Rezart Taci

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Apple mendon tė blejė Greqinė?!
  Nga vaaldr1n nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-02-2012, 11:17 AM
 2. Lirohet nga burgu Rezart Taēi
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-11-2009, 10:33 PM
 3. Taēi dorėzohet nė Policinė e Tiranės
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 07-11-2009, 11:41 AM
 4. Taēi: Nuk kam pasur konfrontim fizik me Bazen
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-11-2009, 07:41 PM
 5. Futbolli virtual, krijoni skuadren tuaj
  Nga ReniX nė forum Kampionate botėrore
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-03-2007, 11:12 PM