Receta Gatimi

Kaka-Ronaldo, klauzola 1 miliarde euro


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Kaka-Ronaldo, klauzola 1 miliarde euro  Kushdo qe kerkon te bleje Kaka-ne apo Cristiano Ronaldo-n, duhet te paguaj 1 miliard euro.


  Duket si nje shifer e pabesueshme por kjo eshte klauzola qe presidenti i Realit te Madritit, Florentino Perez, i ka vendosur dy yjeve te tij te blere merkaton verore te ketij viti. Per te marre keta dy lojtare ai shpenzoi 160 milione euro, duke vendosur rekorde te reja ne shifrat e blerjeve te lojtareve.
  Kjo eshte nje mase sigurie qe presidenti i skuadres madrilene i ka vene ketyre lojtareve per t’i mbrojtur nga ofertat e cmendura qe bejne shpesh here sheiket arabe, tashme pronare te skuadrave te Premier League.
  Lajmi eshte publikuar nga e perditshmja spanjolle “Marca”, por nese do te konfirmohet zyrtarisht dicka e tille, atehere do te vendoset nje tjeter rekord, pasi klauzola me e shtrenjte e vendosur zyrtarisht deri me tani eshte ajo e sulmuesit holandez te Realit te Madridit, Rud van Nistelroi, 180 milione euro.

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  epo kijo eshte padrejtesi po ku di cojne gjithe keto leke keta .........ne vende te tiera nuke kane leke pere te ngrene

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  po shqiperia kur do blej nonje lojtar te mire

 4. #4
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  kujdes perezi se mos ja blen ndonje ekip shqiptare

 5. #5
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Sa shume duan dhe keto.

 6. #6
  i/e rregjistruar 20% Maska e noemi84
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  bologna
  Postime
  139
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  keto kan luajtur mendsh.me gjith ato lek mund te shpetojn kushedi sa femij qe po vdesin urie..nuk kan turp.. prandaj e urrej sportin se i gjemojn nje topi njezet vete si budallej e marin gjith ato lek.

 7. #7
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Nuk besoj se i blem me njeri, kam frike se Real "i prish lojtaret"!!! Dhe vlera do i bjere!

 8. #8
  i/e rregjistruar 20% Maska e noemi84
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  bologna
  Postime
  139
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  i qesin ne shitje si tek tregu i gjčs sč gjall nč shqipčri..sa te shpifur..

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Kaka: Nuk isha vetvetja
  Nga vaaldr1n nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-08-2010, 01:54 PM
 2. Kaka, nė kopertinėn e Fifa 11
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 09-08-2010, 01:24 PM
 3. Berisha takon Berluskonin:Marrėveshje 2.6 miliardė euro me I
  Nga EMAUS nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-12-2008, 12:06 AM
 4. Kaka i Milanit u be baba
  Nga EMAUS nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 16-06-2008, 11:52 PM