Efekti letterpress vetem duke perdor CSS


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Arrow Efekti letterpress vetem duke perdor CSS

  Receta Gatimi  Edhe pse kjo teme fare mire mund ti perkiste kategorise webmaster, po ju kaloj kodin si ti jepni efektin siper shkronjave vetem me ndihmen e CSS.


  Se pari kodi html duhet te jete i tille nder tag div:
  Kodi HTML:
  <div class="blloku">
  <span class="theksimi">LETTERPRESS</span>
  <span class="ngjyra">LETTERPRESS</span></div>

  Dhe me pas ne css duhet te keni keto klasa:
  Kodi PHP:
  .blloku{
  margin15px auto 0;
  positionrelative;
  padding20px;
  width400px;
  clear:both;
  overflow:hidden;
  background-color#e4b7c0;
   
  }
  .
  theksimi{
  color#fce2e7;
  display:block;
  }
  .
  ngjyra{
  color#a33e52;
  positionabsolute;
  top19px;

  Efekti eshte imazhi siper, ku shikohet qarte bordi i ngjyrave ne shkonja.

  ReniX

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Mbase siper u zgjata shume por doja te shtoja dhe kete menyren tjeter

  Kodi PHP:
  .hijetekst {
  text-shadow:0 1px 0 #FFFFFF; 
  pra duke perdor text-shadow por sigurisht vetem shfletueset qe suportojne CSS 3.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Lotėt Dhe Efekti I Tyre Pozitiv!
  Nga Erinaa nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 14-08-2013, 10:43 PM
 2. Video Tutorial: Efekti Zoom ne Adobe After Effects
  Nga ReniX nė forum Tutoriale me Video
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 30-01-2011, 01:20 PM
 3. Efekti perendim ne photoshop Cs4
  Nga MAJDI nė forum Fotografia dhe Grafika
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-04-2010, 05:31 PM
 4. Efekti i krizės: Milani ul rrogat
  Nga Kliton nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-03-2009, 05:14 PM

Etiketat pėr kėtė Temė