Ferguson: Ronaldo me i miri ne bote


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Ferguson: Ronaldo me i miri ne bote

  Receta Gatimi  “Profesori” i futbollit britanik, Sir Alex Ferguson eshte i mendimit se asnje lojtar tjeter ne bote nuk krahasohet me ish sulmuesin e tij, Cristiano Ronaldo.

  Tekniku i Manchester United nuk kursehet ne elozhe ndaj luzitanit edhe pse ai e braktisi skuadren per te ndjekur karrieren tek Real Madrid. “Largimi i Ronaldos eshte nje humbje e madhe per United. Nuk beme dot asgje per ta mbajtur. Ka bere gjera te medha per ne ne 6 sezonet e fundit”, shprehet Ferguson ne nje interviste per gazeten “AS”.
  Ne vijim, ai thekson se nuk mund te flase vec pozitivisht per portugezin. “Pa dyshim qe eshte lojtari me i mire ne bote. Ronaldo eshte me i forte se Kaka dhe Messi. Ai eshte superior pasi eshte nje lojtar i kompletuar. Eshte nje lojtar qe ruan nje profesionalitet te larte dhe mund te permiresohet edhe me shume. Per kete jam i sigurt”, perfundon tekniku skocez.

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  normalisht ish lojtarin e vet do mbaje ky , po per mua me i miri esht MESSI

 3. #3
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Messi eshte lojtari mire dakort jam me ty,por per mua ronaldo eshte lojtare i kompletuar me te gjitha,kurse messi duhet te boje pak paralele te zgjatet pak....

 4. #4
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  le te jet se do i kompletuar Ronaldo por po nk luajti mir nk i hyn ne pun ato aftesi , ndersa Messi me te vertet i vogel por efektiviteti qe ka ne fushe tani per tani esht me i madh nga te gjith (dhe kete do e vertetoj me fitimin e topit te arte) , mos te harrojm se futbollisti me i mire i te gjitha kohrave si messi ka qene pak a shum si fizik (maradona , plus edhe pele)

 5. #5
  i/e rregjistruar 20% Maska e aldo24
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  281
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Dhe une mendoj se lojtari me i mire eshte Messi, por edhe Ronaldo esht gjithashtu nje lojtar sh i mire se edhe pasi ka fituar topin e arte ka vazhduar te luaje sh mire dhe jo si disa te tjere qe mbasi kane mare topin e arte skan lujt mo mir.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. TV 3D pa syze, me i miri ne bote (VIDEO)
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 05-07-2012, 10:20 PM
 2. Ide si te shfrytezoni shkallet me se miri
  Nga ReniX nė forum Arkitekturė dhe Dekor
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 09-06-2012, 06:34 PM
 3. Restoranti i shqiptarit, mė i miri nė botė!
  Nga Erinaa nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 21-04-2011, 10:37 PM
 4. Ferguson: Glazerėt bėnė punė tė mirė
  Nga vaaldr1n nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-08-2010, 07:44 PM
 5. Ferguson: Top katėrshja, sfidė pėr tė gjithė
  Nga vaaldr1n nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-08-2010, 10:21 PM