Fedora Core 6 Zod Shkarko


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Mr. Lirenti Administrator Maska e Lirenti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  root
  Postime
  444
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  10

  Fedora Core 6 Zod Shkarko

  Receta Gatimi  Fedora eshte sistem operativ i cili eshte falas, dhe ju mundeson nje oferte me kombinimet me stabile dhe me softwer te jashtezakonshem dhe kompatibil per nje desktop kompjuter.
  Mund ta shkarkoni nga:

  --per makinat x86----
  DVD: http://mirrors.kernel.org/fedora/cor...6-i386-DVD.iso
  5-CD: http://mirrors.kernel.org/fedora/core/6/i386/iso
  Mirrow: http://download.fedora.redhat.com/pu...ore/6/i386/iso

  -----ketu per ato ppc dhe adm 64---

  http://mirrors.kernel.org/fedora/core/6/

 2. #2

  Re: Fedora Core 6 Zod Shkarko

  he pra, shume mire

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14

  Re: Fedora Core 6 Zod Shkarko

  ato ppc cfare jane

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: Fedora Core 6 Zod Shkarko

  PowerPC (ppc) eshte nje arkitekture RISC microprocesor krijuar me 1991 nga Apple–IBM–Motorola , e njohur si AIM.

  procesoret qe perdorin kompiutrat MAC,

  tani ata kane dhe procesor intel duo

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Lėshohet Fedora 15 Lovelock
  Nga vaaldr1n nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 25-05-2011, 07:32 PM
 2. Fedora core 4
  Nga michele nė forum Sisteme Operative
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 13-05-2011, 09:42 PM
 3. Procesor 12 core nga AMD!!!
  Nga Peniel nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 06-04-2010, 03:56 PM
 4. Projekti per Fedora 11
  Nga ReniX nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-02-2009, 05:50 PM
 5. Mbi 2 Milion pėrdorues te Fedora Core 6 (linux)
  Nga ReniX nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 10-04-2007, 05:48 PM