CILA ESHTE MOSHA IDEALE PER TU BERE NENE ?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 14 prej 14
 1. #1

  CILA ESHTE MOSHA IDEALE PER TU BERE NENE ?

  Receta Gatimi

  25-30

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: CILA ESHTE MOSHA IDEALE PER TU BERE NENE ?

  pas 25 mendoj dhe une,,, pastaj si te ndiet femra,

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: CILA ESHTE MOSHA IDEALE PER TU BERE NENE ?

  te kishin femrat keto ment tona bota do ishte ndryshe

  edhe un i mendimit qe mbas te 25-tave porhajde i mushja menjen ketyre ketu ne USA qe kerkojne me u bo nene pa mush ala 20

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14

  Re: CILA ESHTE MOSHA IDEALE PER TU BERE NENE ?

  mbi 25 eshte me mire....

 5. #5
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

  Re: CILA ESHTE MOSHA IDEALE PER TU BERE NENE ?

  Nuk ka moshe per tu bere nene kur femra ndihet e (pjekur) dhe kur ka deshire

 6. #6
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: CILA ESHTE MOSHA IDEALE PER TU BERE NENE ?

  per pjekurine te mbeshtes mendinim po kur ka deshir jo.

  sepse kam njohur vajza qe jan nga 18 - 19 vjece (akoma adoleshente akoma femije ne vetvete) dhe kerkojne te kene femije....
  kjo vjen sipasoje e njohorive qe kan per jeten kto lloj adoleshentesh...

 7. #7
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

  Re: CILA ESHTE MOSHA IDEALE PER TU BERE NENE ?

  Kur ka deshire e kisha llafin kur eshte ne ēift se kam njohur femra qe nuk kane pasur dhe
  aq deshire per femije dhe e bene se e kane per (detyre) ......

 8. #8
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: CILA ESHTE MOSHA IDEALE PER TU BERE NENE ?

  e mor vesh mi e mor

 9. #9
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  13

  Re: CILA ESHTE MOSHA IDEALE PER TU BERE NENE ?

  Po shoh se kush eshte pergjigjur me shume ne kete teme jan meshkujt, deshironi ju te beni femije???!!!!

  Per sa i perket moshes nuk mund te percaktohet me numra eshte nje gje qe varet 1 nga pjekuria e njeriut, por ama edhe nga fati te gjesh njeriun qe te pershtatet me shume, me te cilin te krijosh familjen.

 10. #10
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: CILA ESHTE MOSHA IDEALE PER TU BERE NENE ?

  Per mendimin tim instikti per tu bere nene nuk ekziston thjesht ekzistojne kushet e duhura. Nuk ka nje standart per moshen ideale. Nqs e marim nhga ana e biologjise dmth natyres, vajzat jane gat iper tu bere nena sapo hyne ne fazen periodike dmth ne zhvillimin seksual te tyre , por kjo nuk perputhet me ate shoqeror keshtu qe kur te duja fazat natyrale dhe ajo shoqerore gjejne nje pike te perbashket mendoj se eshte momenti dhe mosha ideale.

 11. #11
  i/e rregjistruar 20% Maska e monellina
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Vendndodhja
  ...ne imagjinaten tende...
  Postime
  102
  Reputacioni
  0

  Re: CILA ESHTE MOSHA IDEALE PER TU BERE NENE ?

  asnje fjale me pak e asnje me shume nga cka then paraasrdhesja.

 12. #12
  i/e rregjistruar 10% Maska e ArIldA
  Anėtarėsimi
  Aug 2008
  Postime
  11
  Reputacioni
  0

  Re: CILA ESHTE MOSHA IDEALE PER TU BERE NENE ?

  Mosha ideale per t'u ber NENE? ???
  Nuk mendoj se ka nje gje te tille. Kan ndryshuar shume femrat e sotshme, jan me te dhena mbas shkolles dhe karieres profesionale se tyre. Tani 1/3 e femrave mendojn me trurin nuk tradhtohen me mbas instinktit te pare.Nga mosha 30 vjec mendojn me maturitet dhe jan me te prirura per te ber hapin qe te quhen nena, dhe te formojn nje familje ashtu sic duhet. Nuk eshte e rendesishme vetem te pjell femra se i kaloi mosha, por me e rendesishmja eshte te mund t'a mbaj femijen, dhe t'ja siguroj nje te ardhme ashtu sic duhet . Per cdo rast divorci me burrin , femra duhet te jet e pavarur dhe mund t'a edukoj dhe ta rris femijen pa probleme financiare .

 13. #13
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Nuk besoj se egziston nje mosh fikse,megjithse mire nuk eshte qe nje femer te behet nene ne moshe te re,sepse perballja me probleme dhe gjera te pa mesuara me pare ka pasoja negative,si per nenen dhe femijen,besoj se ideale do te ishte diku tek 25,besoj!

 14. #14
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Nuk mjafton vetem te jet e pjekur apo deshira
  duhet edhe ta ket sistemuar cik jeten !!
  personalisht them pas mbarimit te shkolles, masterit...dhe nja 2 vite pun qe te mos humbas njohurit e marra , e pastaj koha per bebe ......sipas llogaritjeve te mia , andej nga 26 vjece

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Cila VIP eshte ne foto?
  Nga ReniX nė forum Lojra, Quize dhe Rebuse
  Pėrgjigje: 179
  Postimi i Fundit: 24-07-2013, 09:30 PM
 2. Si mendoni cila ėshtė mosha ideale pėr martesė..?!
  Nga Altin111 nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 26-03-2013, 09:18 PM
 3. Cila eshte mosha e arte ne jeten e femrave?
  Nga labja nė forum Familja dhe tė Rinjtė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-02-2012, 11:06 AM
 4. Mosha ideale per ju per tu martuar
  Nga ingal nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 14-02-2012, 10:19 PM
 5. Si eshte bere kjo video
  Nga bleron12 nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 10-12-2010, 02:59 PM