Njerezit rinjihen nga syte


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 14 prej 14
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Njerezit rinjihen nga syte

  Receta Gatimi  Per te njohur dike, mjafton ta shohesh ate nga syte. Kerkuesit e Universitetit te Barcelones kane zbuluar se vetem me ane te syve mund te marrim informacionet e duhura.

  Studimi i publikuar ne revisten "Computational Biology", tregon se menjehere pas syve, shikimi yne perqendrohet te forma e gojes dhe me pas te hunda.

  "E dinim se ne trurin tone ka hapesira te vogla vizive per te njohur dike dhe per te marre prej pamjes se tyre informacionet e duhura", thote Mathias Keil, kerkues, pjesemarres ne studim.

  Mjafton pak per te pare nje imazh, dhe syte jane gjeja e pare qe shohim te personi tjeter. Duke perdorur software-t e shikueshmerise, kerkuesit kane zbuluar se syte mund te jene te mjaftueshem per te njohur nje pamje familjare.

 2. #2
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  Gjithmone eshte thene se "Syte jane pasqyra e shpirtit". Une e besoj kete shprehje.

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  po girl08 ka shum te drejte

 4. #4
  i/e rregjistruar 20% Maska e Ruthi
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  206
  Reputacioni
  11
  une se besoj kete gje......ne fakte mendoj se kur takon nje njeri dhe shikon ne syte e tij e vetmja gje qe mund te shohesh eshte gjendjen e tij/saj momentale ndersa eshte me ty,por jo si person,si karakter e ku di une......my opinion....

 5. #5
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  Mendoj qe ka te beje dhe fakti se sa i afte je te depertosh ne syte e individit.

 6. #6
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  sbesoj qe mund te njifemi vetem nga syte, kjo mund te ndodhi per nje person qe e njeh sh mire me detaje

 7. #7
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Kjo eshte mese e vertet!

  sepse syte pasqyrojne ate qe shpirti ndjen,dhe reflekton tek syt,personalisht me duhen vetem 5 sekonda per te analizuar dike,dhe gjate kesaj analize e kam arritur ate qe kerkoj,te zbuloj se cfare kapaciteti dhe njeriu eshte,dhe pas nje periudhe te caktuar,koha me verteton se kam patur te drejte!

  dhe i besoj ketij studimi totalisht!

 8. #8
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  jam shum dakort edhe une
 9. #9
  i/e rregjistruar 10% Maska e inushja
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  69
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  7
  nuk mendoj se eshte absolute kjo gje pasi pas dy syve te qeshur dhe plot drite mund te fshihet nje njeri arrogant,interesaxhi,sherrxhi...etj etj etj....

 10. #10
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Postime
  410
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  7
  mua me ka qelluar qe njerezit me sy qe i shkeqejne te jene njerez vertt te mire sepse shpresa brenda tyre este ende e gjalle ,dhe kam pare njerez me sy te lodhur qe sinqerish kane qene vertet njerez te rraskapitur nga jeta,jam dakort qe syte jane pasqyra e shpirtit te njeriut dhe shembelltyre e gjendjes momentale te tij

 11. #11
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Se di...e kam degjuar dhe ster degjuar kete...edhe une vete e kam nje "aftesi"...te lexoj syt e tyre...dhe disva vetem nga syt i kam larguar automatikisht....te ngjallnin neveri...urrejtje....dhe djallzi...

 12. #12
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  jam shum dakort edhe une

  ooo manipuluse....si ke len asgje te keqe pa i mar saliut.

  po ta them un me qe se nuk e ditke, ky i ka pas te semur syt qe i duken ashtu, edhe idhulli jot saliu e di dhe e ka pranuar kete gje.

 13. #13
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  po nuk e kam fjalen per te nxiren e syve un ore.......se dihet qe drogaxhinjt kshu i kan . po e kam fjalen per shikimin.
  Njerzit qe levizin syt , pa e leviz koken , jan njerez shum mashtruesa... dhe kjo eshte e vertetuar...

 14. #14
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  702
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  Njerzit qe levizin syt , pa e leviz koken , jan njerez shum mashtruesa... dhe kjo eshte e vertetuar...
  keshtu qenka puna, tash po e kuptoj sa te poshter i kam pasur profesorat e shkolles se mesme

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ne syte e tu shoh...
  Nga ReniX nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 251
  Postimi i Fundit: 08-12-2015, 09:14 AM
 2. Ku ju shkojnė sytė...
  Nga ReniX nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 21-02-2012, 07:49 PM
 3. Si te kujdesemi per syte
  Nga ulkina nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-04-2011, 08:17 PM
 4. Syte e saj - Galeri me foto
  Nga ReniX nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 26-02-2011, 12:50 AM
 5. truk per syte
  Nga kuklla nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 23-09-2008, 03:14 PM