Pastroje veten!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 1 prej 1
 1. #1
  i/e rregjistruar 10% Maska e Sefedini
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Prizren
  Postime
  67
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Pastroje veten!

  Receta Gatimi

  Pejgamberi s.a.v.s. ka thėnė:

  "Secili prej jush i cili merr abdest e me kėtė rast pastron gojėn dhe hundėn, nėpėr mjekėr sė bashku me ujin i bien mėkatet nga fytyra, kur pastron duart deri mbi bėrryla, nėpėr gishtėrinjė i bien mėkatet nga duart, kur bėn mes'h kokėn, sė bashku me ujin i bien mėkatet nga koka, kur pastron kėmbėt deri mbi nyje, me ujin nėpėr gishtėrinjėt e kėmbės i bien mėkatet e kėmbės, kur ngritet dhe falet dhe falėnderon Allahun e madhėrishėm ashtu siē e meriton Ai, dhe ia dorėzon zemrėn Allahut, pas kėsaj do tė jetė i liruar nga mėkatet sikur nė ditėn kur e ka lindur nėna."
  Imazhet e Bashkangjitur Imazhet e Bashkangjitur

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Tė flasėsh me veten tė bėn mirė
  Nga Erinaa nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 23-04-2012, 10:34 AM
 2. Nuk E Mban dot Veten nga te qeshutat.
  Nga abdullah92 nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-11-2011, 07:48 AM
 3. Edhe 100 per veten time
  Nga MAJDI nė forum Pėrshėndetje dhe Urime
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 05-09-2010, 03:22 PM
 4. “Shet” veten pėr tė shpėtuar mikeshėn
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 01-10-2009, 07:22 PM
 5. per veten
  Nga briken nė forum Prezantohuni nė Forum
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 09-11-2008, 01:47 PM