Madonna refuzon bashkėpunimin me polici
Madonna ka refuzuar tė bashkėpunojė me policinė qė hulumton pėr rrėzimin e skenės sė saj nė Francė, si pasojė e tė cilės vdiqėn dy njerėz dhe pesė tė tjerė pėsuan lėndime serioze.

Dy njerėz vdiqėn si pasojė e rrėzimit tė kulmit nė kohėn kur po ndėrtohej skena pėr koncertin e Madonnas tė paraparė tė mbahej nė stadiumin e Olimpique Marseille- Velodrome.

Madonna ka bėrė homazh pėr tė vdekurit dhe ka shprehur pikėllimin e saj pėr kėtė qė ka ndodhur, madje edhe gjatė koncerteve tė saj. Duke qenė se Mbretėresha e muzikės pop ka kontratė me organizatorėt e koncerti, policia mendon se ajo ėshtė njė dėshmitare e rėndėsishme, mirėpo, ajo ka refuzuar tė intervistohet pėr aksidentin