Ibrahimovic prezantohet si lojtar i Barcelonės


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Ibrahimovic prezantohet si lojtar i Barcelonės

  Receta Gatimi  Kampioni i Evropės, Barcelona, ka kompletuar edhe zyrtarisht transferimin e Zlatan Ibrahimovic, i cili qė sonte ėshtė prezantua edhe para tifozėve tė klubit katalanas.


  “Zlatan Ibrahimovic ka nėnshkruar marrėveshje pesėvjeēare me Barcelonėn. Transferimi po ashtu pėrfshin kalimin e Samuel Eto’o nė Inter dhe huazimin e Alexandr Hleb. Suedezi tash pėrfundimisht ėshtė lojtar i ri i Barcelonės, pasi pasdite nėnshkroi marrėveshjen e cila do ta mbajė atė nė klub deri nė 30 qershor tė vitit 2014”, thuhet nė deklaratėn zyrtare tė Barcelonės.

  “Barcelona Interit do t’i paguajė 46 milionė euro ndėrsa nė transferim ėshtė pėrfshirė edhe Samuel Eto’o, i cili vlen 20 milionė euro, si edhe huazimi i Alexandr Hleb. Nė fund tė sezonit tė ardhshėm, Interi do tė mund ta bėjė qėndrimin e bjellorusit tė pėrhershėm pėr 10 milionė euro plus dy shtesė nė varėsi tė sukseseve. Klauzula blerėse e Zlatan do tė jetė 250 milionė euro”, thuhet mė tej nė deklaratė.  Momenti i daljes sė Ibrahimovic para publikut nė Camp Nou. Foto: AP
  Ylli i ri i Barcelonės, Zlatan Ibrahimovic, pasi ka kaluar testet mjekėsore, pasditen e sotme ka qenė pjesė e njė konference tė shtypit ku ėshtė prezantuar para mediave si lojtar i ri i klubit spanjoll.

  “Tė luash pėr Barcelonėn ėshtė nder i madh. Ka shumė klube tė veēanta, por njė ėshtė i veēantė, dhe pėr mua ai ėshtė Barcelona. Kam ardhur kėtu pėr t’u bėrė edhe mė i mirė, pėr tė luajtur me Messi, Xavi, Iniesta, Toure, e njoh gjithė ekipin dhe ėshtė ekip fantastik. E di se kėtu mund tė bėhem edhe mė i mirė”, ka thėnė Ibrahimovic nė konferencė.

  Mė vonė ai ėshtė prezantuar edhe para afro 75 mijė tifozėve blaugranė, madje ka puthur shenjėn e klubit tė ri qė nė daljen e parė publike me veshjen e Barcelonės (numrin 9).
  Prezantimi Karim Benzema Tek Real Madrit
 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Me ne fund iku. Dukej qe ditet e fundit te interi mezi po i shtynte...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Abidal: 90% jam ende i Barcelonės
  Nga erjonz nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 24-11-2011, 07:57 PM
 2. Mascherano lojtar i Barcelonės?
  Nga vaaldr1n nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-08-2010, 01:50 PM
 3. Neymar lojtar i Chelseat?
  Nga vaaldr1n nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-08-2010, 07:40 PM
 4. Fabiano lojtar i Marseille?
  Nga vaaldr1n nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-08-2010, 12:33 PM
 5. Zyrtare: Poulsen lojtar i Liverpoolit
  Nga vaaldr1n nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-08-2010, 12:31 PM