Formacioni mė i mirė i dekadės nė botė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Formacioni mė i mirė i dekadės nė botė

  Receta Gatimi  Faqja Goal.com ka publikuar formacionin mė tė mirė tė botės, nė bazė tė performancave tė lojtarėve nė ekipet dhe nė pėrfaqėsueset e tyre nė dekadėn e fundit (2000-2010).

  Zgjedhja e njė formacioni tė vetėm ka qenė punė e vėshtirė, sidomos kur kihet parasysh se jashtė formacionit mė tė mirė kanė mbetur emra tė tillė, si Iker Casillas, Oliver Kahn, Cafu, Roberto Carlos, Rio Ferdinand, Javier Zanetti, Andrea Pirlo, Rino Gattuso, Xavi, Patrick Vieira, Steven Gerrard, Pavel Nedved, Francesco Totti, Cristiano Ronaldo, Ruud Van Nistelrooy, Andriy Shevchenko, Samuel Eto'o etj.

  Formacioni mė i mirė nė botė nė dekadėn e fundit (4-1-3-2):


  Portier: Gianluigi Buffon (Parma, Juventus & Itali)

  Mbrojtės: Lilian Thuram (Parma, Juventus, Barcelona & Francė), Fabio Cannavaro (Parma, Inter, Juventus, Real Madrid & Itali), Alessandro Nesta (Lazio, Milan & Italy), Paolo Maldini (Milan & Itali)

  Mesfushorė: Claude Makelele (Real Madrid, Chelsea, PSG & Francė), Luis Figo (Barcelona, Real Madrid, Inter & Portugali), Zinedine Zidane (Juventus, Real Madrid, & Francė), Ronaldinho (Gremio, PSG, Barcelona, Milan & Brazil)

  Sulmues: Ronaldo (Inter, Real Madrid, Milan, Corinthians & Brazil), Thierry Henry (Arsenal, Barcelona & Francė)

  Formacionet e dekadės nė ligat mė tė forta evropiane

  Pasi ka publikuar formacionet e dekadės sė fundit tė disa prej skuadrave mė tė mira evropiane, Goal.com ka bėrė edhe formacionet mė tė mira tė ligave mė tė forta nė Evropė, duke formuar nga njė ekip prej 11 lojtarėve qė kanė luajtur mė sė miri nė pozitat e tyre nė dhjetė vjetėt e fundit.Premier League
  Given

  Ferdinand - Campbell - Terry

  Vieira

  Ronaldo - Gerrard - Lampard - Giggs

  Van Nistelrooy - Henry

  Serie A
  Buffon

  Thuram - Cannavaro – Nesta - Maldini

  Zanetti - Kaka – Pirlo - Nedved

  Ibrahimovic – Totti

  La Liga
  Casillas

  Sergio Ramos - Puyol - Ayala - Roberto Carlos

  Xavi

  Messi - Zidane - Ronaldinho

  Forlan - Ronaldo

  Bundesliga
  Kahn

  Sagnol - Bordon – Lucio - Worns

  Schneider – Ballack – Frings – Diego

  Pizarro – Klose

 2. #2
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Ekipet e dekadės  Faqja Goal.com ka bėrė listėn prej njėmbėdhjetė lojtarėve tė cilėt mund tė quhen si “ekipi i dekadės” pėr disa nga top-skuadrat evropiane. Ne do tė paraqesim disa prej tyre.
  Real Madrid


  Casillas
  Salgado - Sergio Ramos - Hierro - Roberto - Carlos
  Beckham - Makelele - Zidane - Figo
  Ronaldo - Raul

  Legjendat e Real Madridit, Ronaldo dhe Zinedine Zidane. Foto: Sport People


  Barcelona
  Valdes

  Reiziger - Puyol - Marquez - Van Bronckhorst

  Guardiola

  Xavi - Iniesta
  Messi - Eto'o – Ronaldinho

  Dyshja shkatėrruese e Barcės, Messi dhe Ronaldinho. Foto: TD


  Valencia
  Canizares

  Miguel - Ayala Marchena - Aurelio

  Albelda - Mendieta

  David Silva - Aimar - Vicente

  David Villa

  Sulmuesi i kėrkuar nga gjithė Evropa, David Villa. Foto: FW


  Juventus

  Buffon

  Thuram - Cannavaro – Montero - Pessotto

  Camoranesi - Davids – Nedved - Zambrotta

  Trezeguet – Del Piero

  Dy ikonat bardhezi, Pavel Nedved dhe Alessandro Del Piero. Foto: AP


  Milan
  Abbiati

  Cafu - Nesta - Costacurta - Maldini

  Pirlo

  Gattuso - Kaka - Seedorf

  Shevchenko – Inzaghi  Superylli brazilian, Ricardo Kaka. Foto: FW


  Inter

  Julio Cesar

  Maicon – Cordoba – Materazzi – Zanetti

  Figo – Emre – Cambiasso – Stankovic

  Ibrahimovic – Vieri

  Ibracadabra. Foto: SB24
  Roma

  Antonioli

  Cafu - Aldair - Samuel - Candela

  De Rossi - Emerson - Tommasi

  Totti - Batistuta - Montella

  Simboli romak Francesco Totti. Foto: Exposay  Manchester United
  Van Der Sar

  Neville - Vidic – Ferdinand - Evra

  Ronaldo - Keane – Scholes - Giggs  Rooney – Van Nistelrooy  Lojtari qė hyri nė historinė e Manchester United, Cristiano Ronaldo. Foto: DC
  Chelsea

  Cech

  Melchiot – Terry – Desailly – Cole

  Makelele – Lampard – Essien

  Zola – Drogba – Hasselbaink
  Legjenda e Chelseat, Gianfranco Zola. Foto: CHN


  Liverpool
  Reina

  Finnan - Carragher - Hyypia - Riise

  Hamann - Alonso

  Gerrard - McAllister

  Torres - Owen  Lojtari me tė cilin mburren Tė Kuqtė, Steven Gerrard. Foto: BB
  Arsenal
  Seaman

  Lauren - Campbell - Toure - Cole

  Ljungberg - Vieira - Fabregas - Pires

  Bergkamp - Henry  I pazėvendėsueshmi tek Arsenali, Thierry Henry. Foto: SB
  Bayern Munich
  Kahn

  Sagnol - Kuffour – Lucio - Lahm

  Schweinsteiger - Ballack – Ze Roberto - Ribery

  Makaay – Pizarro
 3. #3
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Formacioni me i mirė i Kupės sė Konfederatave  Brazili ėshtė shpallur fitues i Kupės sė Konfederatave pasi nė finale e mposhti pėrfaqėsuesen e Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės.
  Formacioni mė i mirė i Kupės sė Konfederatave (4-3-3):


  Portier: Mohammed Kassid (Irak)

  Mbrojtės: Maicon (Brazil), Lucio (Brazil), Matthew Booth (Afrika e Jugut), Tsepo Masilela (Afrika e Jugut)

  Mesfushorė: Clint Dempsey (SHBA), Felipe Melo (Brazil), Kaka (Brazil)

  Sulmues: David Villa (Spanjė), Luis Fabiano (Brazil), Landon Donovan (SHBA)

 4. #4
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  interesante , po paska ca kontradikta si psh makelele ne formacionin me te mire te dekades dhe mungon ne formacionin e liges spanjolle

 5. #5
  i/e rregjistruar 10% Maska e beauty
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Postime
  15
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  nuk me ka interesuar kurr per futbollin dhe as qe do me interesoj ua nuk e di si e shikojn djemt oree/////////

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. 10 Parfumet me te mire ne bote per femrat
  Nga erinda nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 04-10-2012, 10:12 AM
 2. Mirėsevini nė burgun mė tė mirė nė botė!
  Nga Erinaa nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 26-05-2012, 11:59 AM
 3. Skuadra me e mirė nė Botė 2011
  Nga Berii nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 30-05-2011, 04:09 PM
 4. Nje britanik fiton punen me te mire ne bote
  Nga Kliton nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 06-05-2009, 02:55 PM
 5. ATM-ja me e mire ne bote
  Nga EMAUS nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 19-01-2009, 09:33 AM