Tė martėn, skuadra e Interit e ka prezantuar sulmuesin Samuel Eto’o, i cili shpreson se do ta pėrsėrisė suksesin te Barcelona edhe me fanellėn zikaltėr.

“Kam kaluar vite tė bukura me fanellėn e Barcelonės. I jam shumė falėnderues skuadrės, klubit dhe tifozėve. Gjithmonė e kam mbrojtur fanellėn me respekt tė madh dhe largohem nga Barcelona me kokėn lartė”.

“Tė gjithė lojtarėt qė janė transferuar nga Barcelona tek Interi kanė vazhduar tė luajnė mirė, si p.sh Suarez dhe Ronaldo. Pėr mua kjo ėshtė njė iniciativė pėr tė luajtur mirė”.

“Dėshiroj tė shkruaj historinė e Interit dhe shpresoj se do tė arrij sukses nė kėtė drejtim. Kam fituar thuajse gjithēka te Barcelona dhe shpresoj se tė njėjtėn gjė do ta bėj edhe kėtu”, ka thėnė Eto’o gjatė prezantimit tė tij.