Kėngė pėr treg jo Shqiptar


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  13

  Kėngė pėr treg jo Shqiptar

  Receta Gatimi  Kėngėtari Alban Skėnderaj, i cili nė kėto ditė vere ka qenė i zėnė me projektin e njė kėnge tė re, duket se ka arritur nė fund tė tij. Pritet data 31 korrik, datė nė tė cilėn Albani do tė paraqesė singlin e tij tė ri nė njė treg joshqiptar.

  Detajet lidhur me kėtė i ka dhėnė e fejuara e Albanit, Miriam Cani, nė faqen e saj nė Facebook ku ka pėrcaktuar se kėnga mė e fundit do tė lanēohet nė datė 31 korrik nė tre shtete, Gjermani, Austri dhe Zvicėr. E titulluar “This is your day” (Kjo ėshtė dita jote) kėnga duket se do tė jetė nė anglisht edhe nga vetė titulli. Duket qė ky ėshtė njė plan ambicioz i kėngėtarit Skėnderaj, i cili po mundohet qė tė ēajė nė tregun joshqiptar.

  Nė faqen e tij zyrtare, ai bėn tė ditur qė ėshtė duke u marrė me projekte tė reja nė Gjermani, tė cilat nuk i ka pėrcaktuar se cilat janė por me shumė mundėsi kjo kėngė e realizuar jashtė Shqipėrisė duket se ėshtė njė prej tyre. Sė bashku ēifti Cani-Skėnderaj kanė organizuar njė sėrė performancash bashkė dhe duket se kanė fituar simpatinė e publikut. Kėtė e themi nga njė sėrė afishesh qė Miriam ka nė faqen e saj. Pėrmes internetit, duket se ajo tani po bėn edhe rolin e “marrėdhėnieve me publikun” pėr njeriun e saj tė zemrės, duke dhėnė detaje lidhur me kėngėn mė tė fundit tė Albanit.

 2. #2
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  Mendoj qe e meriton dicka te tille.
  Eshte nder te paktet kengetare shqiptare te momentit qe arrin te beje vertet muzike.

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e michele
  Anėtarėsimi
  Aug 2008
  Vendndodhja
  shume larg qe ketu, diku ne univers
  Postime
  52
  Reputacioni
  0
  Te mira i ka te gjitha kenget ky Albani, mua me pelqejne shume

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. iPad 3, nė treg nė fillim tė 2012-s
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 22-08-2011, 03:09 PM
 2. Nė treg, tastiera e vėrtetė shqipe!
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 22-04-2011, 06:19 PM
 3. Samsung Omnia 7 del mė herėt nė treg!
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 12-10-2010, 12:30 PM
 4. Nexus One edhe mė tutje nė treg
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-08-2010, 09:30 PM
 5. Librat e rinjė nė treg
  Nga Lirenti nė forum Kultura Kombėtare & Botėrore
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-02-2007, 01:49 AM