Zyrtarėt e organizatės PETA (Njerėzit pėr Trajtim Etik tė Kafshėve), janė duke kėrkuar nga kėngėtarja Lady GaGa tė zhvishet pėr ta.
Aktivistėt e tė drejtave tė kafshėve ishin tė impresionuar kur kėngėtarja refuzoi njė konferencė tė shtypit pėr shkak se tė shfrytėzimit tė lėkurės nė tė. “E urrej gėzofin dhe nuk veshi lėkurė”, ka thėnė kėngėtarja.

Tash drejtuesit e PETA dėshirojnė qė ajo tė bashkohet me ta pėr tė dėrguar njė mesazh tė qartė rreth e qark botės, duke pozuar me vetėm disa letra tė lojės.

“Ne shpresojmė tė xhirojmė kėngėtaren e ‘Poker Face’ duke mbuluar veten vetėm me karta loje”, ka thėnė zėdhėnėsi i PETA