Nė shtrat "njerėzit e popullit" janė shumė mė tė mirė se ata qė e kanė portofolin plot – kėshtu u ka rrėfyer ish-top modelja miqve tė saj tė mbledhur nė njė vend privat nė Sardenja, Lajmin e sjell revista "Fashion". "Kam pasur shumė tė dashur tė pasur, - ka thėnė Naomi, e cila gjatė jetės sė saj ėshtė shoqėruar me njerėz tė shtresave dhe kulturave tė ndryshme - si Mike Tyson, aktorėt Robert De Niro dhe Eddie Murphy, sipėrmarrėsin Matteo Marzotto, nė atė kohė menaxher i firmės Valentino, muzikantėt Eric Clapton, Puff Daddy, princin Alberto tė Monakos, tė gjithė me kombėsi tė ndryshme, tė gatshėm tė bėnin ēfarėdolloj gjėje, vetėm e vetėm pėr tė mė bėrė tė lumtur".

"Nuk i kam zgjedhur tė pasur se jam materialiste - ka vazhduar Venera e Zezė - por thjesht se ata frekuentonin tė njėjtat ambiente qė frekuentoja dhe unė dhe ishte mė e lehtė tė gjeje njerėz qė i pėrkisnin kėsaj bote.

Por tė dashurit dhe pasionet mė tė mėdha i kam pasur kur isha shumė e re, nė Streatham, dhe nuk isha fare njė modele e famshme. Nė fakt mė rastiste tė takoja njerėz tė thjeshtė, tė shtresės punėtore dhe e them me bindje qė ata nuk kanė tė krahasuar me njerėzit qė unė takoj tani...".

Sipas zėrave, biseda ka ndodhur disa net mė parė nė vendin privat tė "Fiat Playa", vend i frekuentuar shpesh nga Naomi.

E mbėrritur nė 3 tė mėngjesit, e rrethuar me 18 bodiguardė, nga grupi i zakonshėm i miqve dhe nga i fejuari i saj, i cili nuk i ndahet pėr asnjė moment, milioneri rus, Vladislav Doronin.

Pasi piu dy kokteile, duke injoruar praninė e disa gazetarėve, nė njė formė mjaft tė mirė, ajo ka nisur tė bėjė njė sėrė batutash.

"Nuk besoj - ka vazhduar - qė njerėzit e fuqishėm kanė seksin nė plan tė parė; besoj se vetė fuqia qė ata kanė mund tė konsiderohet si njė afrozodiak, njė mjet nėpėrmjet tė cilit mund tė praktikohet dhe seksi".

Njerėzit e pasur - ka vazhduar ish-top modelja - kalojnė, ndoshta shumė kohė pėr tė mbledhur pasuri dhe japin nė shkėmbim shumė gjėra, ndėrsa njė punėtor modest arrin tė tė bėjė tė ndihesh unike, do tė ishin gati tė vrisnin pėr dashuri.

Mė ka ndodhur kjo rreth 30 vjet mė parė me njė hidraulik: kur i thashė se do ta lija m'u kėrcėnua se do tė vriste veten...".

Ish-modelja, kohėt e fundit ka deklaruar publikisht se e vlerėson Presidentin venezuelian Hugo Ēavez.
Disa tabloide angleze kanė folur dhe pėr njė kandidim tė mundshėm tė saj pėr Partinė Laburiste, por kėtė lajm e hodhi poshtė njėri nga zėdhėnėsit e modeles.

Nė njė intervistė tė kohėve tė fundit nė tė pėrmuajshmen "GQ", Naomi ka pohuar: "Ndihem mė pranė tė varfėrve, tė pėrulurve dhe atyre qė nuk kanė asgjė. Nuk dua tė kujtohem pėr kopertinat e rėndėsishme nė tė cilat kam qenė protagoniste, do tė doja tė isha marrė me ndonjė punė sociale, apo politike, pėr tė pėrmirėsuar jetėn e atyre qė janė tė pafat",

Shigjetat e Venerės sė Zezė duket se nuk kanė acaruar fare tė fejuarin, ai madje ia kishte kthyer me njė shaka tjetėr: "Nė fund tė fundit, ne rusėt e kemi origjinėn nga punėtorėt, kėshtu qė...".