Traktori dėnohet pėr shpejtėsi tė madhe


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16

  Traktori dėnohet pėr shpejtėsi tė madhe

  Receta Gatimi  Njė bujk i cili kultivon patate pėrballet me njė dėnim trafiku pasi qė policia supozon se ai ka drejtuar traktorin e tij mbi kufizimin e lejuar tė shpejtėsisė, saktėsisht 122 kilometra nė orė.
  Thorsten Holck nga qyteti Irschenberg i Gjermanisė, ėshtė tmerruar kur traktori i tij qė lėviz me shpejtėsi maksimale prej 38 kilometrash nė orė pranoi njė tiketė sė bashku me njė fotografi tė kapura nga kamera, ku supozohet se ai ka lėvizur me shpejtėsi dyfish mė tė madhe sesa kufizimi.

  “Kur pranova letrėn mendova se i ėshtė dėrguar ndonjė personi tė gabuar, por shikova nė fotografi dhe e pash traktorin tim dhe nuk mund tė besoja”, ka thėnė Holck.

  “E dija se duhej tė ishte bėrė ndonjė gabim. Mendoj, traktori im ėshtė vėrtet modern dhe ka motor tė mirė, por mund tė ju garantoj se nuk ėshtė superveturė. Dikush diku ka bėrė ndonjė gabim tė madh dhe jam i sigurt se kur tė shohin traktorin tim, do tė kuptojnė shumė shpejt se ai kurrė nuk mund tė thyejė ndonjė kufizim tė shpejtėsisė”, ka shtuar bujku.

 2. #2
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  Kesaj i thone: "Futja kot", se ka kush paguan.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Nė Kinė pėrurohet treni me shpejtėsi 350 kilometra nė orė
  Nga vaaldr1n nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-12-2012, 03:50 PM
 2. Ferrari FF - Bore dhe Shpejtesi
  Nga Al Capone nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 06-02-2012, 06:54 PM
 3. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-10-2011, 11:17 PM
 4. USB 3.0 do tė ketė shpejtėsi 10 herė mė te madhe se USB 2.0
  Nga Altin111 nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 02-12-2009, 10:32 PM
 5. Nje verber kapet duke ec me shpejtesi!
  Nga ReniX nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-02-2008, 08:09 PM